Nová technologie společnosti Apple by mohla vytvořit neviditelné vstupní oblasti na rámech

Apple pokračuje ve vývoji technologie, která by mohla vytvořit prakticky neviditelné vstupní oblasti, které mohou uživateli zobrazovat informace a zároveň nahradit fyzická tlačítka nebo ovládací prvky na svých produktech.

Skrytá vstupní oblast pro elektronické zařízení

“Skrytá vstupní oblast pro elektronické zařízení,” je nově odhalená patentová přihláška popisuje technologii, která ke snímání vstupu využívá mikroperforace. Není to poprvé, co se Apple touto myšlenkou zabýval. V únoru 2022 americký úřad pro patenty a ochranné známky skutečně udělil společnosti Apple patent na tento nápad pod stejným názvem.

Apple říká, že smyslem tohoto uděleného patentu a nové patentové přihlášky je odstranit „velká tlačítka, klávesy nebo jiné mechanicky ovládané struktury“ používané ke snímání vstupů na zařízení. Tradiční vstupní prvky totiž „mohou postrádat flexibilitu nebo přizpůsobivost a mohou trvale indikovat přítomnost vstupního zařízení“.

Řešením je přidat na vnější povrch zařízení vstupní povrch, který obsahuje řadu mikroperforací. V aktivním stavu mohou tyto mikroperforace zobrazovat virtuální klávesy, tlačítka nebo grafiku upozornění pro osvětlení vstupní oblasti.

Patent říká, že vstupní oblasti by “byly vizuálně nepostřehnutelné, pokud by nebyly osvětleny.” Jinými slovy, cílem je učinit tyto oblasti neviditelnými, když se nepoužívají.

Tyto neviditelné vstupní oblasti pak mohou být dále konfigurovány tak, aby přijímaly vstup, detekovaly dotyk nebo využívaly jiné metody, jako jsou optické, magnetické a kapacitní senzory, aby jinak umožňovaly ovládání zařízení. Apple říká, že by mohl být také nakonfigurován s hmatovou částí pro simulaci hmatové odezvy klávesy nebo tlačítka.

Tato vstupní vrstva by také mohla obsahovat průsvitnou vrstvu vyrobenou ze “skla, keramiky, plastu nebo jejich kombinace.” Apple říká, že tato průsvitná vrstva by mohla být „vrchním pouzdrem notebooku“.

Ačkoli části textu patentu popisují Apple Watch, v patentu jsou čísla, která znázorňují technologii mikroperforace, která se vztahuje na zařízení iPhone, Apple Pencil a MacBook.

Stojí za zmínku, že technologie vypadá podobně jako u HomePodu, který má horní vstupní oblast, která se rozsvítí, když je aktivována Siri. Zařízení Apple iPhone a iPad mají také kapacitní tlačítko, které poskytuje hmatovou odezvu, přestože se ve skutečnosti nejedná o tlačítko.

Apple získal další patenty související s mikroperforačním osvětlením. Patent z roku 2012 například popsal systém pro použití podobné technologie k vytvoření neviditelných ovládacích prvků zařízení, které se při aktivaci mohou rozsvítit a indikovat tak ovládací oblast.

Systém by mohl být použit ve spojení s další technologií patentovanou společností Apple, jako jsou skleněné klávesnice na MacBooku Pro nebo bezproblémové celoskleněné iPhony.

Apple dostává každý týden řadu patentů a žádá o ještě více. Patenty proto špatně předpovídají budoucí plány společnosti a také málo naznačují, kdy by se popsaná technologie mohla dostat na trh.

Předchozí článek

TSMC možná vybuduje v Singapuru obří továrnu na čipy za miliardy dolarů

Následující článek

Přehled MacBook Air 2022: Co je nového a jaké jsou české ceny?

Související články

Apple iPhone 4: kompletní informace o novém iPhone!

Apple uvedl dlouho očekávaný iPhone 4. Novinek Steve Jobs představil několik. Asi největší ovace zaslouží nový 3,5" ISP displej s rozlišením 960×640. V novém iPhone se ukrývá ďábelsky rychlý procesor Apple A4, který známe z iPadu. Vylepšený je také fotoaparát, který kromě 5Mpx fotografií, dokaže zaznamenat také video v HD rozlišení 720p. Všechny důležité novinky o Apple iPhone 4 najdete v tomto článku!