Město Hodonín - Oficiální web

Vyhledávání

Cesta: Titulní stránka > Město Hodonín

Město poděkovalo úspěšným sportovcům

Vynikající sportovce hned z několika hodonínských klubů pozvalo město Hodonín 22. června do obřadní síně radnice. Zde z rukou starosty Libora Střechy a místostarosty Ondřeje Fialíka převzali poděkování za úspěchy dosažené v uplynulé sezoně.
Ocenění sportovců

Nechyběli mezi nimi hokejisté z SHKM Hodonín, fotbalisté FK Hodonín, zástupci oddílu stolního tenisu SKST Plus Hodonín i členové hodonínského Veslařského klubu. Pozvána byla i úspěšná fitness závodnice Jasmína Voldánová, kterou zastoupil její otec. Všichni sportovci mají na svém kontě významné úspěchy, kterými reprezentovali nejen své mateřské oddíly, ale i město Hodonín. „Jsem velmi rád, že je letos tolik oceněných. Moc jim fandím, je to perfektní reprezentace našeho města. Postoupili hokejisté, fotbalisté, skvělé výsledky vybojovali veslaři, když vyhráli na Primátorkách. Stolní tenis, to už je téměř klasika, ale je za tím spousta práce, Jasmína Voldánová rovněž sklízí úspěchy a jsme za to moc rádi. Moc fandíme i dalším sportům, které reprezentují naše město a sport podporujeme,“ řekl Libor Střecha.

Překvapení si pro starostu připravily hned dva sportovní oddíly. Stolní tenisté mu předali obraz se vzpomínkou na čtvrtfinále Champions League a od hokejistů SHKM dostal nový hokejový dres. Oddíl SHKM nedávno představil novou vizuální identitu, které odpovídá i nová kolekce dresů. Letos navíc opět vyhráli nejen krajskou ligu, ale zároveň oslavili postup do třetí nejvyšší soutěže. „Od začátku jsme měli ten nejvyšší cíl, kádr tomu odpovídal, takže jsme si šli celou sezonu za tím a dobře to dopadlo. Diváky jsme na tribuny na play off přitáhli, bylo jich docela dost, ani jsme to nečekali, takže sezona byla úspěšná a jsme za to rádi,“ řekl kapitán týmu Petr Peš.

Starosta města Libor Střecha společně s místostarostou Ondřejem Fialíkem všem zúčastněným poděkovali, popřáli hodně úspěchů a každému z oceněných předali pamětní list.

Přehled úspěchů oddílů i jednotlivců:

Jasmína Voldánová – umělecké fitness

Jasmína Voldánová, v jarní sezóně 2022 reprezentovala Českou republiku na Mistrovství Evropy ve Španělsku, kde v nabité konkurenci získala 11. místo v kategorii Umělecké fitness juniorek, avšak mezi ženami byla pátá. Zúčastnila se také mezinárodní soutěže Diamond Cup v Budapešti, kde získala 7.místo. Mezi její další úspěch patří 4. místo na Mistrovství Moravy a Slezska v kategorii Bikini fitness, která není její prioritní disciplínou.

Fotbalový klub Hodonín

Tým mužů FK Hodonín završil sezonu 2021/2022 na 1. místě tabulky Divize D a vybojoval postup do 3. celostátní fotbalové ligy. Za celou sezonu nasbíral 22 vítězství, 2 remízy a 2 prohry. Soutěž vyhrál s náskokem 15 bodů před druhou Zbrojovkou Brno „B“. Tým v soutěži rovněž nastřílel nejvíce branek a nejméně obdržel. Nejlepším střelcem celé soutěže se stal s 29 brankami Martin Holek. Tento úspěch je o to cennější, protože celou sezonu nebylo možné hrát domácí utkání na fotbalovém stadionu U Červených domků v Hodoníně, kde probíhaly opravy stadionu po loňském ničivém zásahu tornádem. Pod tímto úspěchem je výrazně podepsán trenér Pavol Švantner a jeho realizační tým.

Sportovní hokejový klub mládeže Hodonín

A-tým SHKM Hodonín byl založen v roce 2018 a hned ve své první sezoně dokázal senzačně zvítězit v Krajské lize mužů. V letošní sezoně 2022-23 se jim tento kousek podařilo zopakovat, a celou spanilou jízdu zakončili hráči Baníku postupem do 2. ligy, což se hodonínskému hokejovému týmu podařilo po více než třiceti letech. Na zápasy zeleno-černých chodilo čím dál více fanoušků, vrcholem byla finálová série s Kroměříží, kterou Baník vyhrál 3:0 na zápasy a dva domácí duely vidělo celkem více než 2 700 diváků.

Hokejový klub SHKM Baník Hodonín má také novou identitu. Celý klub od přípravky po A-tým bude nově vyznávat zelenou a černou barvu a bude používat i novou sadu log.

Individuální hráčské rekordy:

Nejvíce zápasů:                    Petr Peš (34)
Nejvíce gólů:                         Ľubomír Vaškovič (28)
Nejvíce asistencí:                  Petr Peš (48)
Nejvíce bodů:                        Petr Peš (69)
Nejvíce trestných minut:        Petr Peš (75)
Nejvíce střel:                          Aleš Dufek (132)
Nejdelší bodová šňůra:          Petr Peš (18)

Sportovní klub stolního tenisu PLUS Hodonín

Oddíl SKST PLUS Hodonín i v letošní sezóně dosáhl skvělých výsledků jak u mládeže, tak i u družstva žen.

Vynikajících úspěchů dosáhl Štěpán Brhel, když se stal v Havířově Mistrem ČR v kategorii starších žáků. Vynikajícího výsledku dosáhl v portugalském Lisabonu, kde si v rámci světového okruhu na své konto připsal velmi významné vítězství, když postoupil až do finále dvouhry v kategorii U15 a v něm porazil Maďara Davida Szantosiho 3:2. Ve dvouhře v kategorii U17 se probojoval až do finále, kde podlehl Danielu Berzosovi ze Španělska 2:3. Ve dvouhře U17 startoval ve Vila Realu jako jediný český hráč. Postoupil bez větších problémů z kvalifikační skupiny a pak začala jeho parádní jízda hlavní soutěží za stříbrnou medailí.

Družstvo žen SKST PLUS Hodonín letos získalo již patnáctý titul Mistryň ČR, kdy ve finálové sérii porazilo velmi silný celek TT Moravský Krumlov 2:0. V uplynulé sezóně se družstvo žen stalo i vítězem Českého poháru. Velkým úspěchem jak pro klub, tak i pro město Hodonín je účast ve čvrtfinále Champions League Woman ETTU 2022.

Sestava:
Karin Grófová, Markéta Ševčíková, Linda Záděrová, Natalia Partyka a Simona Holubová
trenér – Jaroslav Mikeska

Veslařský klub Hodonín

Veslařský klub Hodonín pokračuje i další sezónu na vlně skvělých výsledků. Po loňském historicky nejlepším týmovém výsledku si připsal i na začátku letošní sezóny velký zářez do historických tabulek, když poprvé za 115 let se stal vítězem Pražských primátorských osmiveslic v kategorii juniorů v čisté klubové posádce. Na konci června a začátkem července V těchto dnech čeká veslaře Mistrovství ČR ve všech kategoriích, kde hodonínští opět bojují o první místa v Českém poháru a drží první místa ve všech žákovských kategoriích.