Těhotenství není překážou pro cestování

1.7.2022 00:00   |   Zdraví a krása
Sjednat si cestovní pojištění pro nastávající maminky pár měsíců před porodem není snadné. Většina pojišťoven totiž pojistí ženy jen do druhého trimestru těhotenství. Ale pojistit se dá až do dvou měsíců před porodem.

Těhotenství

Umí to ERV Evropská pojišťovna a.s., která je jedinou specializovanou cestovní pojišťovnou v České republice. A její pojištění samozřejmě myslí i na předčasný porod.

ERV Evropská nabízí cestovní pojištění v těhotenství s nejširším rozsahem plnění při cestách po Evropě i do celého světa.

„Ještě dva měsíce před předpokládaným porodem hradíme ženám v očekávání jakékoliv léčení či operaci, včetně předčasného porodu. Pokud k této situaci dojde, zajistíme samozřejmě i zdravotní péči pro předčasně narozené miminko,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

„Ze zkušeností a s ohledem na ceny zdravotní péče v zahraničí doporučujeme pro těhotné ženy zvolit variantu cestovního pojištění SingleTrip Comfort či Premium, které mají vysoké limity léčebných a souvisejících výloh,“ dodává Divoký.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Opalování – co musíme vědět, radí specialista
Nevíte-li, co na opalování, zamiřte do lékárny
Jen se zdravým opalováním se dá léto užít

Pojištění není možné sjednat, když je nastávající maminka v rizikovém těhotenství, pracovní neschopnosti nebo byla v souvislosti s těhotenstvím operována. V takové situaci je i ze zdravotních důvodů lepší zbytečně neriskovat a zůstat doma, v dosahu péče gynekologa.

Podceňovat riziko se nevyplácí

Nastávající maminky by rozhodně neměly cestovní pojištění podceňovat. Jen málokdo má totiž představu, jak komplikované a nákladné mohou v zahraničí případy spojené s těhotenstvím být. ERV Evropská pojišťovna řešila například případ předčasného porodu v zahraničí.

Pětatřicetiletá žena v vyrazila po konzultaci s lékařem na last-minute dovolenou do Itálie. Přišly ale neočekávané komplikace a nakonec klientka porodila předčasně.

„Novorozeně muselo bylo umístěno na JIP, kde zůstalo tři týdny. Zajistili jsme speciální ambulanci s inkubátorem a zdravotnickým personálem, která bezpečně dopravila matku i dítě zpět domů. Celkové náklady se však vyšplhaly na 1,4 milionu korun,“ dodává Vlastimil Divoký.

zit, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

   



 


Diskuse: Těhotenství není překážou pro cestování

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci