pátek 26.4 15:00 - Knihovna, Blatná

• Pecha Kucha Night: Práce jako na kostele – série krátkých přednášek

pátek 26.4 20:00 - Kostel Narození Panny Marie, Vodňany

Protivín zahájil přípravu na novou sezonu prohrou

PROTIVÍN - Po krátké letní přestávce, kdy si ještě všichni hráči ani nestačili vybrat dovolenou, se rychle rozbíhá příprava na novou fotbalovou sezonu. Fotbalisté Protivína, účastník Jihočeského krajského přeboru, se po jednom tréninku v sobotu 16. července doma utkali v prvním přípravném zápase s týmem Nepomuku z Plzeňského krajského přeboru. Domácí představili dvě nové tváře, středopolaře Daniela Bečváře z Vodňan a útočníka Adama Petra z píseckého dorostu. Do branky získali vodňanského Pavla Váverku, který se však ještě mezi tři tyče nepostavil, protože tráví dovolenou ve Španělsku. Na další doplnění kádru Protivínští čekají a doufají, že získají ještě nějakého hráče z třetiligového Písku, až ten uzavře soupisku.

FK Protivín - Nepomuk 0:2 (0:2)
Branky: 37. Šmíd, 42. Sládek
Protivín: Pícha - Říha, Vojta, Zach, Sháněl - Bečvář, Abawata, Z. Vorel, Hodinka - J. Vorel, Petr. Střídali: Urban, Štěpka, Janeš
Nepomuk: Větrovec - Michal Baran, Voráček, Panc, Kozák, Berkovec, Skala, Šmíd, Kalabza, Chalupný, Viktora. Střídali: Flandera, Sládek, Mašek, Kohout, Marek Baran

Po vyrovnaném úvodu měli ve 12. minutě první šanci hosté, ale Antonín Viktora tváří v tvář proti domácímu brankáři Václavu Píchovi, který ho včasným vyběhnutím vychytal, neuspěl. Podobně se po pětadvaceti minutách hry vedlo na druhé straně domácímu Jaromíru Vorlovi, který dostal míč až příliš blízko ke gólmanovi Zdeňku Větrovcovi. Jako první se z úspěšného zakončení radovali hosté, když ve 37. minutě po pohledné kombinaci střelou zblízka rozvlnil síť Píchovy branky David Šmíd. Po chvíli byl blízko vyrovnání Jaromír Vorel, kterému přistrčil míč ve vápně Petr, jenže protivínský kanonýr těsně minul branku hostí. Ve 42. minutě překvapil Píchu přízemní střelou z úhlu Lukáš Sládek a na světelné tabuli svítilo 0:2. Za minutu si Petr pohrál s nepomuckým gólmanem, ale míč z jeho kopačky skončil nad brankou a na přestávku se odcházelo za dvougólového vedení hostí.
Od začátku druhé půle se Protivínští tlačili na polovinu hostí s cílem alespoň trochu zdramatizovat vývoj utkání a vstřelit čestný gól. Když neproměnili několik slibných příležitostí a v 77. minutě Martin Říha trefil tyč nepomucké branky, bylo zřejmé, že jsou v koncovce bezzubí a v prvním přípravném utkání vyjdou gólově naprázdno, což se také stalo, když závěrečným hvizdem protivínskou bezmoc stvrdil sudí Zdeněk Štěrba.