Lehečka vybojoval v Liberci třetí titul z challengeru, v žebříčku ATP se posune do šesté desítky

Tenista Jiří Lehečka vyhrál challenger v Liberci. Nejvýše nasazený hráč v nedělním finále porazil dvakrát 6:4 Španěla Nicolase Álvareze a stal se druhým českým vítězem turnaje.

Liberec Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český dvacetiletý tenista Jiří Lehečka v souboji s Řekem Stefanosem Tsitsipasem

Český dvacetiletý tenista Jiří Lehečka v souboji s Řekem Stefanosem Tsitsipasem | Foto: Piroschka Van de Wouw | Zdroj: Reuters

Dvacetiletý Lehečka potvrdil roli favorita a pro třetí titul na challengerovém okruhu si došel i přesto, že Álvarez ve druhé sadě odvrátil tři mečboly. Díky vítězství si tak opět vylepší maximum ve světovém žebříčku, kde by se měl posunout na 59. místo.

Lehečka se rovněž stal teprve druhým českým vítězem libereckého turnaje. Nedělním triumfem navázal na Jiřího Veselého, který Svijany Open ovládl hned při premiérovém ročníku v roce 2013.