O druhé zlato pro mladé české slalomáře z ME se postaraly kanoistky do 23 let

Kanoistky Gabriela Satková, Eva Říhová a Tereza Kneblová ovládly na evropském šampionátu ve slalomu v Českých Budějovicích závod hlídek v kategorii do 23 let a vybojovaly pro domácí vodáky druhou zlatou medaili. Stříbro dnes v areálu Lídy Polesné přidaly juniorské týmy Tomáš Větrovský, Lukáš Kratochvíl, Michal Urban a Klára Kneblová, Adriana Morenová, Olga Samková. Naprázdno vyšli jen kanoisté do 23 let, kteří skončili až pátí.

Česká kanoistka Gabriela Satková na archivním snímku

Tým kolem medailistky z MS a ME dospělých Satkové triumfoval jednoznačně s více než desetisekundovým náskokem před Němkami a Britkami. Kanoistky navázaly na čtvrteční vítězství juniorských kajakářek.

Juniorští kanoisté se o druhé místo podělili shodným časem se Španěly, kteří přitom měli o jednu dvousekundovou penalizaci víc, zvítězili Slováci. Kanoistky se sedmi dotyky branek zaostaly o 3,42 sekundy za Španělkami, které vyhrály díky o tři "šťouchy" čistší jízdě.

Evropský šampionát juniorů a závodníků do 23 let se koná v Česku poprvé v historii. Loni ve slovinském Solkanu byli Češi suverénně nejúspěšnější výpravou s deseti zlatými a celkově 15 medailemi a po týmových závodech jsou i nyní s bilancí 2-2-0 v čele pořadí zemí. O cenné kovy v individuálních závodech se bude na jihu Čech bojovat o víkendu.

Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Českých Budějovicích: