SESTŘIH: Zlín - Jablonec 2:2. Čekání na výhru trvá, zkrat Didiby v závěru

Autor: ČTK, iSport.cz
3
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Zlín i Jablonec dál čekají na první ligovou výhru. Vzájemný duel ve 4. kole FORTUNA:LIGY skončil čtyřbrankovou remízou 2:2. Severočeši dvakrát vedli, Matěj Polidar se znovu trefil z přímého kopu, ve druhém poločase se prosadil i Václav Sejk. Moravané ale vždy dokázali odpovědět, nejdříve Laminem Jawem a podruhé Jakubem Kolářem. V úplném závěru viděl ještě červenou kartu domácí záložník Joss Didiba, který nakopl Miloše Kratochvíla do choulostivých míst…

V základní sestavě Zlína nastoupil i Cedidla, který se odvolal proti pětizápasovému trestu za faul na Ewertona v zápase druhého kola na Slavii. Jelikož nebyl v utkání vyloučen, trest, udělený disciplinární komisí ve čtvrtek, nabude účinnosti až pět dní po vyvěšení na úřední desce. Proto mohl dnes reprezentant do 21 let hrát.

Ševci si v úvodní dvacetiminutovce vytvořili dvě velké střelecké příležitosti. Nejprve ve 12. minutě po centru Filla netrefil ve slibné pozici Hrubý bránu, o pět minut později za záda jablonecké obrany pronikl Čanturišvili, ale tváří v tvář Hanuše nepřekonal.

Jablonec využil hned svoji první příležitost, když Polidar trefil perfektně trestný kop z 23 metrů a nedal Rakovanovi šanci zasáhnout. Dvaadvacetiletý krajní bek se trefil ve druhém kole po sobě. Další přímák z podobné vzdálenosti poslal stejný střelec těsně nad.

Po půlhodině mohl vyrovnat Jawo, gambijský útočník se ale dočkal o tři minuty později, když hlavou zužitkoval přesný Čanturišviliho centr. Zúročil tak převahu svého týmu, trvající prakticky celý poločas. Sedmadvacetiletý hráč se zapsal mezi střelce ve druhém z posledních tří kol.

Zlín pokračoval v nátlakové hře i po přestávce. Jablonci zase stačilo málo, aby skóroval. Po chybné rozehrávce Cedidly odcentroval Chramosta a Sejk hlavičkou do protipohybu gólmana přidal druhý gól Severočechů. Také dvacetiletý útočník zaznamenal gól ve druhém z posledních tří duelů v nejvyšší soutěži.

Signál k dalšímu zlínskému náporu dala tvrdá střela Hrubého. Na centr Bartošáka naskočil nejvýš stoper Kolář a vyrovnal. Dvaadvacetiletý hráč skóroval ve druhém kole za sebou.

V závěru se snažili domácí strhnout výhru na svou stranu, blízko tomu měli po ráně Čanturišviliho a hlavičce Koláře, ale skóre už se nezměnilo. Sudí Starý ukončil utkání při protiútoku Zlína, po kontrole u videa však ještě vyloučil Didibu za kopnutí do protihráče. „Ševci“ dostali červenou kartu ve třetím kole po sobě.

Jablonec v lize se Zlínem v 18. duelu po sobě neprohrál. Počtvrté za sebou skončil jejich vzájemný duel v nejvyšší soutěži nerozhodně. Obě mužstva jsou společně s Mladou Boleslaví se ziskem dvou bodů na posledních příčkách tabulky.

Domácí: 33. Jawo, 70. J. Kolář

Hosté: 21. Polidar, 62. Sejk

Domácí: Rakovan – Cedidla (63. Reiter), J. Kolář, V. Procházka (C), Bartošák (77. Vukadinović) – Fillo (77. Y. Dramé), Janetzký (84. Hlinka), Didiba, R. Hrubý, Čanturišvili – Jawo.

Hosté: Hanuš – Kubista, Hübschman (C), Heidenreich, Polidar – Považanec – Šulc (81. Malínský), Kratochvíl, Houska (56. Chramosta), Jovović (56. Krob) – Sejk (90. Martinec).

Náhradníci

Domácí: Dostál, Bobčík, Hlinka, Simerský, Dramé, Owusu, Kovinić, Reiter, Vukadinović

Hosté: Richter, Štěpánek, Malínský, Ikaunieks, Kadlec, Krob, Chramosta, Martinec, Pleštil

Karty

Domácí: Cedidla, Vukadinović, Didiba (č)

Hosté: Houska, Kratochvíl

Starý – Vodrážka, Dobrovolný

Stadion Letná, Zlín

Návštěva

2411 diváků

Klíčové momenty zápasu:

Zlín - Jablonec: Sudí ukončil zápas, po něm vyloučil Didibu za kopnutí Kratochvíla!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905