SESTŘIH: Slavia - Pardubice 7:0. Výprask slabých hostů, Teclův hattrick

Autor: iSport.cz, ČTK
44
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Tady vážně nebylo co řešit… Slavia porazila ve 4. kole FORTUNA:LIGY Pardubice jasně 7:0 a připsala si nejvýraznější vítězství v lize od února 2017. Hattrickem se blýskl Stanislav Tecl. Východočeši hráli celý druhý poločas v deseti po vyloučení Robina Hranáče a v defenzivě měli obrovské problémy. O další góly Pražanů se postarali David Douděra, Ondřej Lingr a v závěru dvakrát Moses Usor.

Slavia v lize vyhrála potřetí za sebou a posunula se do čela neúplné tabulky o skóre před Spartu. Hned trojice pronásledovatelů Bohemians 1905, Brno a obhájce titulu Plzeň má jedno utkání k dobru. Vršovičtí se vítězně naladili na čtvrteční odvetu 4. předkola Evropské konferenční ligy, v níž se pokusí smazat ztrátu 1:2 z úvodního duelu v Čenstochové. Pardubičtí ani ve třetím ligovém duelu v Edenu nebodovali a v tabulce jsou s jednou výhrou třináctí.

Slávistický trenér Trpišovský udělal hned sedm změn v základní sestavě oproti zápasu v Čenstochové. Pražané měli od úvodu jednoznačně navrch a prakticky nepouštěli soupeře na svou polovinu. V 19. minutě se odrazil míč ve vápně do výhodné pozici Kačarabovi, ale jeho střelu zblokovala obrana.

Pasivně hrající Východočeši se vydrželi bránit úvodní půlhodinu a poté se jejich hra s prvním inkasovaným gólem rozpadla. V 31. minutě po Kostkově chybě před vápnem nacentroval z levé strany David Jurásek a na zadní tyči zcela nepokrytý Douděra z voleje prostřelil brankáře Budinského. Slávistický pravý bek skóroval poprvé po letním příchodu do Edenu.

Hosté byli v ofenzivě naprosto neškodní a ve 40. minutě po další chybě v defenzivně inkasovali podruhé. Ševčík našel na levé straně úplně volného Masopusta a jeho přihrávku před branku zužitkoval z první Tecl. Jednatřicetiletý útočník si připsal první soutěžní gól od dubna.

Minutu před pauzou bylo s hosty ještě hůř. Rozhodčí Radina k velké nevoli Východočechů udělil Hranáčovi, který nastoupil poprvé v sezoně, po souboji ve středu pole druhou žlutou kartu a Pardubičtí museli do deseti.

Slavia - Pardubice - Hranáč nedovoleně zastavil Ševčíka a dostal druhou ŽK!

Po změně stran už zápas pokračoval v exhibičním duchu. Ve 48. minutě znovu našel Masopust Tecla a domácí útočník se trefil přesně na přední tyč. Dvakrát v jednom utkání skóroval poprvé od února. Za dalších devět minut pak Tecl zkompletoval hattrick, když nezaváhal sám před brankářem po přihrávce od Ousoua. Zkušený útočník dal tři góly v jednom ligovém duelu potřetí v kariéře.

Domácí pokračovali v ofenzivní hře i po prostřídání. Usorovu ránu vyrazil Budinský a Teclovi v 65. minutě zkazila radost tyč. V 76. minutě se zblízka snadno prosadil střídající Lingr a gólově oslavil svůj 100. soutěžní zápas za Slavii.

O tři minuty později se pak po centru Matěje Juráska z pravé strany z první prosadil další střídající hráč Usor. Nigerijský ofenzivní univerzál pak si ještě v předposlední minutě připsal druhou trefu v sezoně.

Slavia zaznamenala nejvýraznější ligové vítězství od triumfu 8:1 v Příbrami v únoru 2017, její rekordní výhrou v samostatné historii nejvyšší soutěže zůstává výsledek 9:1 z roku 1995 proti Uherskému Hradišti. Pardubičtí naopak utrpěli nejhorší debakl od postupu mezi elitu.

Budějovice–Slavia 0:6

Domácí: 31. Douděra, 41. Tecl, 48. Tecl, 57. Tecl, 77. Lingr, 79. Usor, 89. Usor

Hosté:

Domácí: Mandous – Douděra, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek – Masopust (61. Usor), P. Ševčík (61. Icha), Holeš (C) (65. Fila) – M. Jurásek, Traoré (61. Lingr) – Tecl (75. Kricfaluši).

Hosté: Budinský – Kostka (46. Halász), Hranáč, Toml, Helešic – Janošek, Solil (72. Rosa), Mareš (25. Akosah-Bempah) – Chvěja (46. Koukola), Vacek – Černý (C) (60. Červenka).

Náhradníci

Domácí: Kolář, Tiéhi, Olayinka, Usor, Hromada, Schranz, Valenta, Lingr, Icha, Kricfaluši, Fila

Slavia - Pardubice: Teclův famózní hattrick! Přehodil Budinského, 4:0

Slavia - Pardubice: Hosté vehementně reklamovali Ousoův zákrok na Černého, bez ČK

Slavia - Pardubice: Druhá Teclova trefa! K bližší tyči zvýšil na 3:0

Slavia - Pardubice: Další stoprocentní příležitost, M. Juráska zastavil Budinský

Slavia - Pardubice: Jurásek skvělým centrem našel Tecla, kterého v tutovce vychytal Budinský

Slavia - Pardubice: Tecl po hezké kombinaci zvýšil na 2:0!

Slavia - Pardubice: Slastný centr Juráska na Douděru, který krásně zavěsil na 1:0!

Slavia - Pardubice: Tecl zahodil tutovku! Ale stejně vybíhal z ofsajdu

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

FK Pardubice Vše o klubu ZDE

44

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905