SP Brazílie

Prskavec, Galušková, Chaloupka a Satková. Na Lipně se rozdaly domácí tituly

Jiří Prskavec s přehledem vyhrál domácí šampionát na Lipně. Kajakářkám vládla Antonie Galušková. Mezi kanoistkami titul vybojovala Gabriela Satková, v kategorii C1 byl nejlepší Václav Chaloupka.

Prskavec slaví čtvrtý domácí titul. "Předvedl jsem tady, co jsem chtěl. Je to vždycky krásné vyhrát doma na přírodní vodě," prohlásil olympijský vítěz.

"Lipno pro mě není úplně nejlepší trať. Je to na mě možná moc těžké," podotkl s úsměvem. "Právě proto si vítězství vážím o to víc. Zvlášť, když jsem smáznul mistra světa," dodal s odkazem na to, že porazil v cíli druhého Víta Přindiše.

Přírodní trať na Lipně umí být zrádná, čehož si byla dobře vědoma i Galušková. "Jízda rozhodně nebyla dokonalá, přišla jsem si jak v pračce, protože ta přírodní voda dělá svoje," uvedla šťastná vítězka.

Poslední vstoupila do finále kanoistek Gabriela Satková a byla ze všech nejrychlejší. "Celkově jízda vyšla strašně krásně a hlavně jsem si to hlídala. Netřeba nikam spěchat, především tady na Lipně," podotkla bezprostředně po dojetí.

Po nepříliš povedeném světovém šampionátu si alespoň trochu zvedl náladu Chaloupka. Jako další reprezentanty jej čekají poslední dva závody Světového poháru ve Francii a Španělsku. "Chtěl bych se dostat stabilně do první desítky a z toho útočit na vítězství. Věřím, že svou dobrou jízdou na špičku mám, ale musím k tomu posunout výkonnost," nastínil loňský světový šampion.

Výsledky mistrovství ČR ve vodním slalomu

Muži:

K1: 1. Prskavec 108,61 (0 trest. sekund), 2. Přindiš 110,15 (0), 3. Zima (všichni USK Praha) 110,54 (0).

C1: 1. Chaloupka (USK Praha) 117,52 (0), 2. Kratochvíl (Olomouc) 118,16 (0), 3. Rak (Dukla) 118,67 (0).

Ženy:

K1: 1. Galušková (USK Praha) 123.34 (0), 2. Fišerová (Dukla) 124,71 (2), 3. Hilgertová (USK Praha) 125,46 (4).

C1: 1. G. Satková (USK Praha) 123,41 (0), 2. Kneblová (Olomouc) 126,44 (0), 3. Fišerová 126,76 (0).