Hokejistky vyhrály na MS i podruhé, po obratu zdolaly domácí Dánky 5:1

foto Česká reprezentantka Noemi Neubauerová střílí na brankářku Dánska Lisu Jensenovou v utkání mistrovství světa, které se hrálo 27. srpna 2022.

Frederikshavn (Dánsko) - České hokejistky porazily ve druhém utkání na mistrovství světa přes úvodní inkasovaný gól domácí Dánsko 5:1. Připsaly si druhé vítězství a vedou tabulku skupiny B. Vítězný gól vstřelila ve 36. minutě útočnice Natálie Mlýnková, která přidala i dvě asistence. Dvakrát se prosadila obránkyně Daniela Pejšová. Česky využily čtyři přesilovky.

Dánky ve snaze odčinit úvodní prohru 2:5 se Švédkami začaly lépe. Hned v úvodních sekundách musela Klára Mrázová v české brance čelit šanci Josefine Perssonové, stav se však nezměnil. V polovině třetiny záhy po skončení trestu Adély Šapovalivové faulovala i Aneta Tejralová a Seveřanky šly zásluhou Michelle Weisové do vedení. Na konci 18. minuty odpověděla stejně Kateřina Mrázová. Tereza Radová pak ještě zazvonila na tyčku.

"Myslím, že Dánky hrály od začátku opravdu velmi dobře a nám se nedařilo najít cestu do šancí. Bylo potřeba hru zjednodušit a snažit se poslat co možná nejvíce puků na branku," uvedla Mrázová pro web turnaje.

Od druhé části už začaly Češky přece jen potvrzovat roli favoritek. Na střely mezi tyčky vyhrály drtivě 23:5 a Mlýnkové se podařilo promítnout převahu i do skóre. S blížící se druhou přestávkou využila těsně před skončením prvního z trestů Dánek dvojnásobnou početní výhodu. Chvilku předtím rozezvučela brankovou konstrukci Denisa Křížová.

"Pořád o tom mluvíme - je třeba, abychom zůstaly zarputilé, vytrvalé a hladové po gólech," řekla Mlýnková, která hraje v jedné útočné formaci s Mrázovou a šestnáctiletou Šapovalivovou. "Na ledě si skvěle rozumíme a dokážeme jedna druhou dobře najít. Hrajeme svou hru a vyplácí se nám to, za což jsme moc rády," dodala Mlýnková.

Hned po 37 sekundách ze třetího dějství dodala českému týmu klid Pejšová. Radová poté pálila znovu do tyčky. V poslední pětiminutovce ještě zvýraznily výhru týmu kanadské trenérky Carly MacLeodové shodně v přesilových Michaela Pejzlová a Pejšová.

Dalšími soupeřkami českých hokejistek budou v pondělí od 15:30 Němky.

Dánsko - ČR 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 13. Weisová - 18. Mrázová (Lásková, Mlýnková), 36. Mlýnková (Mrázová), 41. Pejšová (Lásková), 56. Pejzlová (Horálková, Křížová), 59. Pejšová (Mlýnková). Rozhodčí: Hansonová (USA), Ketonenová (Fin.) - Dinantová (Belg.), Hammarová (Švéd.). Vyloučení: 9:5. Využití: 1:4. Diváci: 766.