Hrubý zařídil Ševcům premiérovou výhru. Ulevilo se nám, přiznal zlínský záložník po utkání s Pardubicemi

Gól měl na hlavě už v prvním poločase, ale skóroval až po pauze. Záložník fotbalistů Zlína Robert Hrubý dal v 73. minutě úterního ligového utkání s Pardubicemi parádní střelou k tyči vítěznou branku Ševců. Moravský tým díky jeho trefě zvítězil 2:1 a poprvé v sezoně naplno bodoval.

Robert Hrubý ze Zlína se napřahuje ke střele.

Fotogalerie

Hodně se vám ulevilo?

Jasně. Vyhrát poprvé až v šestém ligovém kole je asi trochu pozdě, ale jsme moc rádi, že jsme to proti Pardubicím konečně zvládli. Věříme, že našich vítězství hlavně na domácím hřišti bude postupně přibývat.

Zleva Robin Hranáč z Pardubic, Lamin Jawo ze Zlína a Tomáš Vlček z Pardubic.

Zápas ale asi žádnou úchvatnou podívanou nenabídl. Souhlasíte?

Ani já se svým výkonem nejsem příliš spokojený. Rozhodně je co zlepšovat. My jsme ovšem potřebovali jakkoliv urvat první výhru, abychom si vytvořili určitý bodový polštář. Jsem šťastný, že jsme to zvládli. A mám velikou radost, že jsem mužstvu pomohl. Byl jsem na sebe naštvaný, že jsem neskóroval už z té první šance.

Váš gól byl ukázkový. Trefil jste míč, jak jste chtěl?

Ano. Tlačil jsem balon k tyči. Těší mě, jak tam skvěle zapadl.

Neuvažoval jste, že přihrajete raději do strany volnému Čanturišvilimu?

Byla to taky možnost. Právě díky němu ale pardubičtí obránci začali ustupovat, a tak jsem se rozhodl raději vypálit.

Zatímco v předchozím domácím duelu s Jabloncem jste se museli spokojit s plichtou, byť to vypadalo, že jste herně lepší, v zápase s Pardubicemi jste zdaleka takovou převahu neměli...

Fotbal je někdy i o štěstí. Tentokrát se přiklonilo k nám. Věřím, že nás výhra do dalšího průběhu sezony hodně povzbudí.

Vnímali jste, že Pardubičtí měli na lavičce nového trenéra Němečka?

Jistě. I proto to pro nás bylo hodně těžké střetnutí. Říká se, že nové koště dobře mete. Tentokrát se to naštěstí nepotvrdilo.

O víkendu vás čeká náročný duel na Spartě...