SESTŘIH: Olomouc - Liberec 1:1. Hosté vydolovali bod, Talovierov vyloučen

Autor: iSport.cz
2
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Sigmy Olomouc v 6. kole FORTUNA:LIGY remizovali 1:1 s Libercem. Domácí sice šli v prvním poločase do vedení po kuriózním gólu Mojmíra Chytila po zazvonění obou tyčí do vedení, ale ve druhm dějství srovnal Denis Višinský. Hostím pak cestu za všemi body zkomplikoval Maksym Talovjerov, který byl v 66. minutě vyloučen.

V 10. minutě došlo k málo vídané situaci. Nejprve po rohu trefil domácí záložník Spáčil břevno, odražený míč pak hlavičkoval Zmrzlý, ale i on trefil jen brankovou konstrukci. O dvě minuty později vychytal Vliegen Zorvana a z dorážky Růsek přestřelil. Velký nápor tak Sigma nezužitkovala.

Nicméně Liberci dělala hra Hanáků stále problémy. Domácí se lépe pohybovali, byli důraznější v osobních soubojích a Slovan směrem dopředu k ničemu vážnému nepustili.

Zaslouženého vedení se Olomouc dočkala ve 36. minutě. Chytil si zpracoval v šestnáctce míč, obtočil se kolem Jana Matouška a přesnou střelou k tyči nedal libereckému brankáři šanci. Chytil se stal prvním dvougólovým střelcem Sigmy v ligové sezoně.

Zklamaný Juraj Chvátal po domácí remíze s Libercem

Vyrovnat mohl v závěru prvního poločasu Van Buren, v jediné šanci svého týmu během úvodního dějství trefil jen boční síť. Byl to však signál ke zvýšení ofenzivních aktivit Slovanu po změně stran. V 53. minutě se Trefil vyznamenal při střele Van Burena.

Srovnání se hosté dočkali v 59, minutě, Gebre Selassie přiťukl ve vápně míč střídajícímu Višinskému, jehož tečovaná střela přelobovala gólmana a skončila v síti. Devatenáctiletý záložník se dočkal první ligové trefy.

Rozmach Severočechů zbrzdil červenou kartou za faul bez předchozího napomenutí Talovjerov. Ve více než dvacetiminutové přesilovce Sigma opět vyvinula velký tlak, šance měli Chvátal i Zorvan, ale druhý triumf v ligové sezoně nepřidala. Olomouc doma v lize s Libercem poosmé v řadě neprohrála.

Domácí: 36. Chytil

Hosté: 59. Višinský

Domácí: Trefil – Chvátal, Poulolo, Pokorný, Zmrzlý – Breite (C) (79. Greššák), Spáčil (90+1. Beneš) – Navrátil (79. Vodháněl), Růsek (63. Matoušek III), Zorvan – Chytil.

Hosté: Vliegen – Mikula, Plechatý, Talovierov, Gebre Selassie (C) – Matoušek II (82. Fukala), Frýdek (88. Purzitidis), Varfolomejev (46. Rondić), Červ – M. Kozák (46. Višinský), Van Buren (70. Prebsl).

Náhradníci

Domácí: Fendrich, Šíp, Hadaš, Greššák, Beneš, Matoušek, Vodháněl

Hosté: Stejskal, Prebsl, Purzitidis, Polyák, Fukala, Preisler, Mara, Mészáros, Višinský, Rabušic, Rondić

Olomouc - Liberec: Chvátalova, ani Navrátilova rána do brány neprošla

Olomouc - Liberec: Tady padla kosa na kámen! Talovierov sestřelil Zorvana, červená!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Liberec: Višinského tečovaná střela neskutečně zapadla přesně pod břevno, 1:1

Olomouc - Liberec: Po střele Gebre Selassieho zaváněla ruka bránícího hráče

Olomouc - Liberec: Po rychlém kontru trefil van Buren tyč

Olomouc - Liberec: Červ fauloval Zorvana, ten po něm vyjel a srážka s Růskem!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905