SP Val di Sole: Prévot a Carod vítězí v short tracku, Cink 18.

Poslední díl Světového poháru horských kol se koná v italském Val di Sole...

Autor: Tomáš Ježek

Světový pohár horských kol pokračuje posledním - devátým dílem v italském Val di Sole. Páteční večer patřil tradičně short tracku a opět jsme mohli sledovat napínavé souboje. V kategorii žen vybojovala vítězství Pauline Ferand Prevot (FRA, BMC), v mužích zvítězil Titouan Carod (FRA, BMC). Ondřej Cink (Kross Orlen) dojel na 18. místě, Tereza Tvarůžková (Express CZ Tufo Team Kolín) byla 33.

V 17:30 do závodu odstartovaly elitní ženy i s jednou českou zástupkyní - Terezou Tvarůžkovou (Express CZ Tufo Team Kolín). Světový šampionát v Les Gets vynechala kvůli nemoci Švédka Jenny Rissveds (Team 31), ve Val di Sole už ale na startu stála. Nemohli jste přehlédnout ani Pauline Ferrand Prevot, jež se na start postavila v duhovém dresu světové šampionky, který vybojovala minulý týden v Les Gets, a stejný dres obleče i v nedělním cross - country.

Po startu se na čele utvořila skupina s největšími favoritkami - Jolandou Neff (SUI, Trek Factory), Alessandou Keller (SUI, Thoemus Maxon) - lídryní SP XCC či Loanou Lecomte (FRA, Canyon CLLCTV) a nechyběla ani Pauline. Jenny Rissveds začala v polovině závodu ztrácet a nestačila ani Sina Frei (SUI, Specialized), která na stejné trati vybojovala v loňském roce duhový dres právě v short tracku. Skvělý závod naopak předvedla mistryně světa v cross - country z roku 2018 Kate Courtney (USA, Scott Sram), když dojela pátá.

Rychlý závod nakonec vyselektoval do posledního - osmého okruhu skupinu ve složení Keller/Neff/Prévot/Lecomte a ty si nedarovaly ani metr. V nejtěžším prudkém kopci se o atak pokusila Pauline Ferrand Prévot a od soupeřek se dokázala společně s Loanou Lecomte odpoutat. V závěrečném sprintu pak předvedly souboj tělo na tělo a lépe z něj vyšla světová šampionka, která na závěr sezony potvrzuje skvělou výkonnost.

Elitní ženy napínaly diváky do posledních metrů, vítězkou se nakonec stala světová šampionka...

"Dnes jsem se cítila dobře, ale trať je tu dost těžká a jsem unavená z minulého týdne. Moc jsem toho teď nenaspala za poslední dny. Závod se mi ale povedl, trať mi tu sedí a těším se i na nedělní cross - country. Dopředu mě žene duhový dres, je neuvěřitelné, že ho mohu vozit v pátek i v neděli," sdělila v cíli Pauline Ferrand Prévot.

A sprintovalo se i o třetí místo, a to mezi Alessandrou Keller a Jolandou Neff. Bronz nakonec získala prvně jmenovaná a utvrdila první příčku v celkovém pořadí světového poháru v short tracku. Na druhém místě v celkové klasifikaci skončila Rebecca McConnel (AUS, Primaflor Mondraker), třetí Jolanda Neff.

Celkové pořadí SP XCC, zleva Rebecca McConnel, Alessandra Keller, Jolanda Neff

Do závodu se nevešla česká šampionka Jitka Čábelická (Gapp System Kolofix), nastoupit může pouze 40 žen dle rankingu UCI. Tereza Tvarůžková se do startovního pole vešla a dojela na 33. místě.

V 18:15 odstartovali elitní muži. Již ve třetím okruhu z deseti se od soupeřů odpoutala dvojice Alan Hatherly (RSA, Cannondale) s Titouanem Carodem. Hatherly téměř celý závod odtahal a na čelo Caroda nepustil. V posledním okruhu se k vedoucí dvojici začal přibližovat Nino Schurter (SUI, Scott Sram) společně s domácí hvězdou Lucou Braidotem (ITA, Santa Cruz). Titouan Carod ale nechtěl riskovat sprint skupiny a v nejtěžší pasáži atakoval. Odtrhl nejen Alana Hatherlyho, ale znemožnil i přiblížení se Lucu Braidotovi a díky tomu poprvé triumfoval v závodě Světového poháru v short tracku. Na druhém místě dojel Alan Hatherly, třetí byl Luca Braidot.

Titouan Carod poprvé vítězí v závodě SP XCC!

"Dost to pro mě znamená, v Mont Sainte Anne jsem zvítězil v cross - country, teď i v short tracku. Musím vyjádřit obdiv Alanovi, který dnes předvedl skvělý výkon. Díky němu jsem tak dlouho vydržel na čele. V posledním kole jsem nechtěl nic nechávat náhodě, pokusil jsem se o atak a vyšlo to. Kéž by se to takto povedlo i v neděli," sdělil v cíli vítěz.

Ondřej Cink dojel na 18. místě...

V celkovém pořadí SP XCC zvítězil Alan Hatherly, druhý byl Filippo Colombo (SUI, Thoemus Maxon), třetí včerejší vítěz Titouan Carod.

1. Alan Hatherly 1342 b.
2. Filippo Colombo (SUI, Thoemus Maxon) 1156 b.

1. Alessandra Keller 1460 b.
2. Rebecca McConnel (AUS, Primaflor Mondraker) 1270 b.
3. Jolanda Neff 1249 b.
...
34. Jitka Čábelická (Gapp System Kolofix) 274 b.
44. Tereza Tvarůžková 188 b.
54. Jana Czeczinkarová (Liv Elmtrade) 120 b.

Přečteno - 6026x Tagy: světový pohár val di sole short track
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

1. Světový pohárPo XCO svěťáku je o víkendu na programu sjezd, hostí ho Fort William
    Po XCO svěťáku je o víkendu na programu sjezd, hostí ho Fort William
  2. Světový pohárBatten dala v Araxá dabl, Andreassen vyhrál po 4 letech
    Batten dala v Araxá dabl, Andreassen vyhrál po 4 letech
  3. Světový pohárSpecialized dál pokračuje v medailových žních, XCC v Araxá vyhráli Batten a Koretzky
  4. Světový pohárOkruh v Araxá plný skoků, rozhodčí musí krotit
    Okruh v Araxá plný skoků, rozhodčí musí krotit
  5. Světový pohárSvětový pohár v NMnM spustil nový web i přihlášky do doprovodných závodů