Druhý triumf v řadě. Fišerová obhájila vítězství v SP, pomohlo selhání soupeřky

Autor: ČTK
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Kanoistka Tereza Fišerová obhájila vítězství v celkovém hodnocení Světového poháru. V závěrečném slalomu sezony v Seu d'Urgell jí dnes stačilo třetí místo. Český úspěch na španělském kanálu podtrhla druhou příčkou v závodu Gabriela Satková.

Celkovým triumfem Fišerová navázala na Jiřího Prskavce, který si v sobotu v Katalánsku třetí vítězství v seriálu SP v kariéře pojistil finálovou výhrou. Vít Přindiš byl v konečném pořadí druhý.

Fišerová, jež v sobotu vybojovala celkové třetí místo mezi kajakářkami, figurovala před finále na druhém místě. Cestu k obhajobě jí naplno otevřela dosud vedoucí žena průběžného pořadí Mallory Franklinová, která nepostoupila z dopoledního semifinále. Fišerová ji díky dvojnásobným bodům za poslední závod o 17 bodů předstihla. Ohrozit ji mohla ještě hvězdná Jessica Foxová, ale v závěru trati favorizovaná Australanka minula branku a na šestý celkový triumf v kariéře na C1 nedosáhla.

Gabriela Satková, která před týdnem poprvé v kariéře ovládla závod SP v Pau, se díky stříbru posunula na konečné páté místo hned před Foxovou. Její sestra Martina, která tentokrát stejně jako Franklinová ztroskotala v semifinále, skončila osmá.

Českým kanoistům se v Seu nedařilo. Z trojice reprezentantů prošel do finále jen Václav Chaloupka, po padesátisekundové penalizaci za neprojetí branky v něm ale obsadil až deváté místo. Vojtěch Heger skončil v semifinále dvanáctý, Lukáš Rohan byl na 27. místě.

Celkové hodnocení díky finálovému triumfu poprvé v kariéře ovládl Francouz Nicolas Gestin, který těsně přeskočil dvojici Slovinců. Dosud vedoucí Luka Božič dnes skončil třetí a s Gestinem prohrál o sedm bodů. Olympijský šampion Benjamin Savšek ztroskotal v semifinále.

Finále SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell (Španělsko):

Muži:

C1: 1. Gestin (Fr.) 93,37 (0 tr. sekund), 2. Travé (Šp.) -0,09 (2), 3. Božič (Slovin.) -1,13 (2), ...9. Chaloupka -65,63 (58), v semifinále 12. Heger, 27. Rohan (všichni ČR).

Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Gestin 309, 2. Božič 302, 3. Benuš (SR) 232, ...13. Chaloupka 157, 16. Heger 138, 19. Rohan 117, 44. Větrovský 24, 46. Král (oba ČR) 21.

Ženy:

C1: 1. Herzogová (Něm.) 103,25 (2), 2. G. Satková -0,06 (2), 3. Fišerová -2,90 (0), ...v semifinále 14. M. Satková (všechny ČR).

Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Fišerová 251, 2. Franklinová (Brit.) 234, 3. Liliková (Něm.) 232, ...5. G. Satková 214, 8. M. Satková 196, 37. Matulková 31, 63. Morenová (obě ČR) 2.