Slavia v 7. kole remizovala na Slovácku, Pardubice podlehly Olomouci

foto Utkání 7. kola první fotbalové ligy: 1. FC Slovácko - Slavia Praha, 4. září 2022, Uherské Hradiště. Zleva Ivan Schranz ze Slavie a Merchas Doski ze Slovácka.

Praha - Fotbalisté Slavie v 7. kole první ligy jen remizovali na Slovácku 1:1. Pražané vedou neúplnou tabulku už pouze o skóre před obhájcem titulu Plzní, která má zápas k dobru. Hradec Králové remizoval s Ostravou bez branek, Bohemians 1905 zvítězili na půdě nováčka soutěže Brna 2:1 a Olomouc vyhrála nad Pardubicemi 2:0 v jejich domácím azylu v Ďolíčku.

Slavia v souboji účastníků skupiny Evropské konferenční ligy prohrávala už po necelých 15 sekundách, kdy se poprvé v české lize trefila irácká letní posila Slovácka Mirčás Duskí. Levý záložník či bek se postaral o pátý nejrychlejší gól v samostatné historii nejvyšší soutěže. Rekord drží útočník Lokvenc, který v roce 1994 skóroval za 10 a půl sekundy.

Pražanům zachránil v Uherském Hradišti aspoň bod Lukáš Provod, jenž v 74. minutě se štěstím proměnil penaltu. Červenobílí v nejvyšší soutěži nezvítězili po pěti výhrách a v uplynulém kole ztratili dva body oproti mistrovské Plzni, která v sobotu vydřela triumf 1:0 v Liberci. Slovácko bodovalo po předchozích dvou ligových porážkách.

Na třetím místě zůstal Hradec. "Votroci" ve svém domácím azylu v Mladé Boleslavi uhájili bezbrankovou remízu s Ostravou, přestože hráli skoro celý druhý poločas bez vyloučeného FIlipa Novotného. Východočeši v lize bodovali počtvrté za sebou, naopak Baník čtyři kola čeká na vítězství a je až čtrnáctý.

Bohemians si připsali první výhru po třech kolech. Pražané vedli v Brně po penaltě Davida Puškáče a gólu Antonína Křapky v poločase 2:0, za nováčka po přestávce snížil Michal Ševčík. "Klokani" potvrdili, že se jim více daří venku, kde v sezoně ještě neprohráli a získali 10 z celkových 11 bodů. Zbrojovka doma podruhé za sebou utrpěla porážku.

Olomouc proti Pardubicím využila dlouhou přesilovku po vyloučení Bernarda Rosy ze 40. minuty. Hanáci šli do vedení v nastavení první půle po brance Jakuba Pokorného, pojistku přidal v 76. minutě Antonín Růsek. Sigma v nejvyšší soutěži naplno bodovala po pěti zápasech a posunula se na 12. místo. Naopak Východočeši prohráli i druhý duel pod dočasným trenérem Pavlem Němečkem a po čtvrté ligové porážce za sebou jsou dál poslední.

Jediným dosud neporaženým celkem v soutěži zůstává Plzeň. Naopak Jablonec jako jediný ještě nezvítězil, v sobotu podlehl 2:3 v Teplicích a je v tabulce předposlední. Sparta hrála se Zlínem bez branek, potřetí za sebou remizovala a je čtvrtá. Mladá Boleslav zvítězila v Českých Budějovicích 2:0.

Statistika nedělních zápasů 7. ligového kola:

FK Pardubice - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Branky: 45.+2 Pokorný, 76. Růsek. Rozhodčí: Hocek - Machač, Kotalík - Szikszay (video). ŽK: Svoboda - Poulolo, Chytil, Pokorný. ČK: 39. Rosa (Pardubice). Diváci: 636.

FC Hradec Králové - Baník Ostrava 0:0

Branky: 48. Ševčík - 3. Puškáč z pen., 40. Křapka. Rozhodčí: Křepský - Antoníček, Dohnálek - Orel (video). ŽK: Hrabina, Šural, Endl - Puškáč. Diváci: 5526.

Zbrojovka Brno - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:2)

1. FC Slovácko - Slavia Praha 1:1 (1:0)

Branky: 1. Duskí - 74. Provod z pen. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Caletka - Franěk (video). ŽK: Kadlec, Svědík (trenér) - Usor, Trpišovský (trenér). Diváci: 6350.