Češi pod lupou: Satoranský udal tón. Kdo skákal za míčem po hlavě?

Autor: jj, TV iSport
0
  • Video se připravuje ...

Když se hraje o všechno, je čas zazářit. A přesně to čeští basketbalisté v posledním skupinovém klání v Praze dodrželi. Proti Izraeli (88:77) svým výkonem zaujal zejména lídr Tomáš Satoranský. Přestože se v průběhu evropského šampionátu vzpamatovává ze zranění kotníku, dokázal v utkání o play off vystřihnout 14 bodů a 11 asistencí. Nevynikal ovšem sám. Vysoké známky si vysloužil i spolehlivý Jan Veselý nebo kapitán Vojtěch Hruban. Hodnotí se na škále 1 až 10, přičemž známka 10 je nejlepší. V článku iSport.cz najdete seznam českých hráčů, kteří na palubovce byli 10 a víc minut.

• Tomáš Satoranský (9)

Minuty: 32:35
    Body: 14
    Doskoky: 8
    Asistence: 11

Trefil dvě první střely zápasu, dostal se do pohody a v těžkých chvílích udával tón. Když náskok českého výběru spadl ke konci zápasu na 2 body, odpověděl trojkou a třemi rychlými asistencemi.

Lídr Satoranský: Tahle identita týmu chyběla, dnes jsem se cítil nejlépe

• Jan Veselý (8)

Minuty: 33:06
    Body: 16
    Doskoky: 7
    Asistence: 5

Spolehlivost sama. Trefuje střely ze střední vzdálenosti, v obraně ztíží protivníkům řadu pokusů. Skvěle se také vracel do obrany. Čím důležitější zápas, tím hraje lépe.

Z povedeného hodu se v zápase s Izraelem raduje Jan VeselýFoto Pavel Mazáč / Sport

• Vojtěch Hruban (8)

Minuty: 28:32
    Body: 25
    Doskoky: 2
    Asistence: 1

Kapitán a nejlepší střelec týmu. Není zcela zdravý, ze zápasu proti Finům si odnesl bolavý kotník. Přesto hrál skvěle, na rozhodující šňůře 16:3 na začátku poslední čtvrtiny se podílel osmi body.

Radost Vojtěcha Hrubana po proměněném koši na EuroBasketuFoto Pavel Mazáč / Sport

• Jaromír Bohačík (7)

Minuty: 26:27
    Body: 8
    Doskoky: 3
    Asistence: 2

Nepadalo mu to tam, ale hrál s velkou energií zvlášť v obraně, která se u něj dosud trochu postrádala. Statečně se pral na obranné půli s Avdijou, získal dva míče.

Čech Jaromír Bohačík si vysloužil známku sedmFoto Pavel Mazáč / Sport

• Martin Kříž (7)

Minuty: 20:41
    Body: 6
    Doskoky: 2

Přínos muže pro černou práci nelze zcela statisticky změřit, v +/- byl však s plus 14 druhý nejlepší z týmu. Skákal po hlavě za míčem, vrhal se do soubojů. A jako nadstavbu trefil dvě trojky.

Oslava Martina Kříže proti IzraeliFoto Pavel Mazáč / Sport

• Tomáš Kyzlink (7)

Minuty: 26:16
    Body: 8
    Doskoky: 4

Blýskl se hezkými akcemi. I když si příliš nevěřil na střelu z dálky, atakoval svým atletickým stylem koš a získával fauly. Dobrá práce.