sobota 18.5 19:00 - Kostel sv. Prokopa, Strakonice

• Šperkařský workshop

sobota 18.5 9:00 - Hospoda Na Nové, Volyně

Strmý vrch v Chýnově vyhrál domácí jezdec Roman Körber

Nejlepší trojice kategorie motokros+enduro. Uprostřed vítěz Roman Körber (Motosport Chýnov), vlevo stříbrný Marek Wünsch (Trial Psáry), který vyhrál ještě třídu trial, a vpravo bronzový Martin Michek (HT Group Racing). , Autor: Archiv Motosportu Chýnov

Nejlepší trojice kategorie motokros+enduro. Uprostřed vítěz Roman Körber (Motosport Chýnov), vlevo stříbrný Marek Wünsch (Trial Psáry), který vyhrál ještě třídu trial, a vpravo bronzový Martin Michek (HT Group Racing).     Autor: Archiv Motosportu Chýnov

CHÝNOV - V sobotu 10. září hostil Chýnov již 39. ročník závodu motocyklů do Strmého vrchu. Na startu se sešlo 63 závodníků a jejich počínání přihlíželo 2 100 diváků. V hlavní kategorii motokros+enduro se strhl souboj o vítězství až do samého konce. Po všech odjetých jízdách byli jen dva borci, kteří zdolali kopec pokaždé – bývalý juniorský trialový mistr ČR Marek Wünsch z Trialu Psáry a zkušený hardendurový specialista Roman Körber z domácího Motosportu Chýnov. Strhující finálová paralelní jízda o vítězství byla až do posledních metrů velice napínavá. Neskutečně vyrovnaný souboj rozhodly poslední metry stoupání, které zvládl lépe domácí Roman Körber.

Obrovská bitva o celkové prvenství v nejprestižnější kategorii bavila početné publikum, které si kromě paralelní jízdy dvou nejlepších závodníků užilo i účast sportovní legendy. Pouze jediná nepodařená jízda totiž odsoudila jinak výborného osmnáctinásobného mistra ČR v motokrosu a současného jezdce Dakaru Martina Michka z HT Group Racing až k třetímu místu. Zajímavostí hlavní kategorie byla také účast jediné dívky chýnovského závodu Lucie Šimkové, která obsadila mezi 46 závodníky konečné 43. místo.

Jak dopadli závodníci v dalších kategoriích, nabídne středeční Týdeník Táborsko.