Šumperk - Zlín 2:4Zlín po úvodní porážce zabral. Vsetín, Kolín a Přerov jsou bez ztráty

Hokejisté Zlína po úvodní domácí porážce s Kolínem 1:4 vyhráli v 2. kole první ligy v Šumperku 4:2 a připsali si první body v druhé nejvyšší soutěž po sestupu z extraligy, kterou opustili po 42 letech. Suverénní zůstávají Vsetín, Kolín a Přerov. Vsetín zvítězil na ledě Poruby 4:1, Kolín doma zdolal Prostějov 5:3 a Přerov také na vlastním ledě porazil Třebíč 5:2.

Hokejový brankář Zlína Daniel Huf - ilustrační foto

Zlín se ujal v Šumperku vedení v čase 11:23 díky brance francouzského útočníka Valentina Claireauxe. Ve 28. minutě sice vyrovnal Tomáš Bernat, ale v polovině utkání vrátil Beranům vedení Bedřich Köhler a ještě ve druhé třetině zvýšil v přesilové hře obránce Daniel Gazda. Ve 48. minutě zkorigoval stav David Bartoš, ale 66 sekund před koncem při power play pečetil výsledek do prázdné branky Jiří Ondráček.

Finalista minulého ročníku první ligy Vsetín se ujal vedení ve 4. minutě díky brance beka Ondřeje Smetany a v čase 7:03 zvýšil v početní výhodě Fin Riku Sihvonen. Ve 12. minutě sice odpověděl Tomáš Vildumetz, ale ve druhé třetině pojistily výhru Valachů Peter Lichanec a Pavel Jenyš.

Kolín vedl po brankách Adama Dlouhého v oslabení, Michaela Gaspara a Kryštofa Langa ve 28. minutě už 3:0. Čtyři sekundy před koncem druhé třetiny sice snížil David Ostřížek, ale Jan Veselý s Petrem Koukalem ve třetí třetině upravili už na 5:1. Výsledek zkorigoval Ostřížek, který nejdříve využil přesilovku a potom dovršil hattrick.

Přerov v úvodním dějství získal dvoubrankový náskok díky přesilovkovým gólům Jakuba Svobody a obránce Tomáše Kudělky. Ve druhé části využili další dvě početní výhody Jiří Goiš a bel David Chroboček a bylo to už 4:0. Třebíč využila také dvě přesilovky po gólech Michala Psoty a Ladislava Bittnera, ale 26 sekund před koncem pečetil výsledek při power play do prázdné branky Rok Macuch.

Pardubický B-tým při své premiéře na domácím ledě v Chrudimi nenavázal na výhru ze Sokolova 5:2 a podlehl stejný poměrem Litoměřicím. Dvěma góly přispěl k výhře Stadionu Tomáš Guman.

Slavia zdolala doma Sokolov 4:3 v prodloužení, rozhodl o tom v čase 64:45 obránce Karel Klikorka. Za Baník se dvakrát trefil Martin Osmík.

2. kolo první hokejové Chance ligy:
Poruba - Vsetín 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky: 12. Vildumetz - 4. Smetana, 8. Sihvonen, 26. Lichanec, 35. Jenyš. Rozhodčí: Zavřel, Koziol - Komínek, Veselý. Vyloučení: 3:3, navíc Hrníčko (Poruba) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1243.
Šumperk - Zlín 2:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 28. Bernat, 48. Bartoš - 12. Claireaux, 31. Köhler, 38. Gazda, 59. J. Ondráček. Rozhodčí: Wagner, Rapák - Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 854.
Kolín - Prostějov 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Branky: 7. A. Dlouhý, 21. Gaspar, 28. K. Lang, 47. J. Veselý, 50. Koukal - 40., 52. a 60. Ostřížek. Rozhodčí: Kostourek, Micka - Maštalíř, J. Dědek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 836.
Přerov - Třebíč 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky: 9. Jakub Svoboda, 16. Kudělka, 25. Goiš, 37. Chroboček, 60. Macuh - 44. Psota, 59. Bittner. Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Blažek, Kráľ. Vyloučení: 5:8. Využití: 4:2. Diváci: 1036.
Slavia Praha - Sokolov 4:3 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 4. Všetečka, 34. Havrda, 40. Závora, 64. Klikorka - 55. a 59. Osmík, 3. Tomi. Rozhodčí: Jaroš, Valenta - Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 643.
Pardubice B - Litoměřice 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Branky: 6. Rouha, 41. Matýs - 10. a 34. Guman, 19. Slavíček, 26. M. Zabloudil, 36. Gajda. Rozhodčí: Jechoutek, Květoň - Maňák, Pěkný. Vyloučení: 1:8. Bez využití. Diváci: 354.