Tři týmy zůstávají stoprocentní. Sparta vyhrála s nulou, šlágr pro Pardubice

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté Českých Budějovic deklasovali ve druhém kole Tipsport extraligy Brno 6:2 a zásluhou nejlepšího skóre jsou v čele soutěže. Hattrickem se na výhře Motoru podílel kapitán Milan Gulaš, tři asistence si připsal Lukáš Pech.

»Byl to atraktivní zápas s lepším koncem pro nás. O výsledku rozhodly naše speciální formace v přesilovkách, v nichž jsme byli produktivnější než soupeř, a také v oslabeních, která jsme sehráli výborně. Kluci byli namotivovaní na první domácí zápas, proto byl náš styl trochu jiný než obvykle. Vypustili jsme divoké koně. Vyzdvihnout musím fantastickou atmosféru, kterou udělali fanoušci,« uvedl budějovický kouč Jaroslav Modrý.

Stoprocentní jsou i hráči Vítkovic a Olomouce, kteří stejně jako Jihočeši navázali v domácím prostředí na páteční výhry ze stadionů soupeřů. Vítkovice doma přehrály Plzeň 4:2, i díky dalším dvěma gólům Petera Muellera. Hanáci porazili Mladou Boleslav 2:1.

Dvě výhry mají na kontě i týmy Pardubic a Liberce, které opět vyhrály v prodloužení nebo po samostatných nájezdech.

»Jsme šťastní, že jsme navázali na tři body z Litvínova. Dali jsme šťastné góly, ale to k hokeji někdy patří,« uznal Miloš Holaň, kouč Vítkovic. »Jsme zklamaní, ale podali jsme lepší výkon než doma proti Olomouci,« připojil jeho protějšek Miloš Říha.

Třinec třikrát vedl, ale má jen bod

Ve šlágru kola – a zároveň utkání dvou favoritů na titul – Pardubice porazily mistrovský Třinec 4:3 v prodloužení a podruhé za sebou získali dva body. V pátek vyhráli v prodloužení i na ledě Kladna. Dnešní utkání rozhodl v 62. minutě obránce Tomáš Dvořák.

Třinec v utkání třikrát vedl, jenže Východočeši dokázali před devítitisícovou návštěvou vždy srovnat a pak udeřili v prodloužení. Dvakrát se v utkání prosadil pardubický útočník Adam Musil. Oceláři tak i nadále čekají na premiérovou výhru v nové sezoně.

»Hrál se velmi dobrý zápas, narazily na sebe silné týmy. Bylo znát, že Třinec doma prohrál první zápas. Bylo super, že jsme se vždy dotáhli a dali góly v přesilovkách. Prohrávali jsme pak 2:3, ale pořád jsme věřili, že náš tým má charakter a sílu, a že gól ještě dáme. Udělali jsme korektury ve hře, chtěli jsme to zjednodušit a víc se tlačit do brány. Dali jsme gól na 3:3. Chtěl bych poděkovat klukům, že se nevzdali a měli sílu otočit stav zápasu. Bereme skvělé dva body,« řekl pardubický asistent Marek Zadina. »Byl to dobrý zápas proti těžkému soupeři. Chtěli jsme víc, ale můžeme se odrazit do dalších bojů v sezoně,« dodal jeho protějšek Vladimír Országh.

Čisté konto pro Kováře

Hokejisté Sparty porazili Litvínov 3:0 a po prohře v prvním kole v Mladé Boleslavi mají konečně body do tabulky. Vítězný gól Pražanů při domácí premiéře v nové sezoně dal v polovině třetí třetiny během přesilové hry obránce Adam Polášek. Útočník Daniel Přibyl si připsal tři body za branku a dvě asistence. Své první čisté konto vychytal při druhém startu po návratu do nejvyšší domácí soutěže brankář Jakub Kovář.

»První třetina byla vyrovnaná a každý tým se bál udělat chybu. Ve druhé jsme tahali za kratší konec. Brankář a speciální formace na oslabení nás drželi ve hře. Ve třetí třetině to pak bylo o jednom gólu s tím, že kdo ho dá, bude hodně nahoře. Naštěstí jsme ho dali my a konečně jsme taky začali střílet. Ve druhé třetině jsme vjeli do útočného pásma, nestříleli a furt něco vymýšleli. Ve třetí části už tam bylo více střelby, pak máte samozřejmě i větší šanci na gól,« liboval si kouč Sparty Pavel Patera.

»My jsme drželi padesát minut, pak jsme bohužel začali nepochopitelně chybovat. Byly tam hrozné chyby v obranném pásmu, soupeř to potrestal a proto jsme prohráli,« kontroval Vladimír Růžička, lodivod poražených.

Kladno znovu neudrželo náskok

Liberečtí Bílí Tygři otočili na domácím ledě zápas s Kladnem z 1:3 na 4:3 po samostatných nájezdech a po páteční výhře z Hradce Králové tak zvítězili i ve druhém utkání v nové sezoně. Naopak Rytíři stejně jako v pátek s Pardubicemi ztratili dobře rozehraný zápas, ve kterém vedli o dvě branky a berou pouze bod. Na straně domácích se dvěma góly proti svému mateřskému týmu blýsknul Michael Frolík, za hosty se dvakrát střelecky prosadil Matěj Beran.

»Dvě třetiny jsme hráli velmi dobře, měli jsme pohyb, vyhrávali jsme souboje a dostali se do dvoubrankového vedení. Bohužel ve třetí části nás potkal pětiminutový výpadek a o vedení jsme přišli. Poté jsme hru srovnali a měli jsme brejk, ze kterého jsme mohli rozhodnout. Musely rozhodnout nájezdy a v nich byl Liberec o ten gól lepší. Sice jsme měli zápas dobře rozehraný, ale myslím, že i bod je z Liberce nakonec dobrý,« uvedl jeden z trenérů Kladna Jiří Burger.

Slavnost v Karlových Varech

Hradec Králové vyhrál v Karlových Varech 3:2 a potvrdil, že se jim na ledě Energie daří. Uspěli zde popáté za sebou. Dvěma góly a asistencí se na tom podílel kanadský útočník Christophe Lalancette. Západočeši prohráli i druhý duel v sezoně a nový trenér David Bruk tak čeká na premiérovou výhru na střídačce Západočechů.

Zápasu předcházel slavnostní úvod, kdy dosavadní majitel klubu Karel Holoubek předal symbolické vlastnické žezlo novému majoritnímu vlastníkovi Dušanu Šenkyplovi.

* * *

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 4:3 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 6. A. Musil (Říčka, Košťálek), 18. Čerešňák (Radil, T. Zohorna), 47. A. Musil (Košťálek, Čerešňák), 62. T. Dvořák (Paulovič) – 5. Daňo (Marinčin, Marcinko), 13. Marcinko (Nestrašil, M. Růžička), 40. Hrehorčák (Chmielewski, M. Doudera). Rozhodčí: Hribik, Vrba – Kis, Lučan. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. Diváci: 9085.

HC Sparta Praha – HC Verva Litvínov 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 51. Polášek (Přibyl), 53. Přibyl (Dvořáček), 56. D. Vitouch (Přibyl). Rozhodčí: Veselý, Šindel – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 8214.

HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Mueller (Krieger, Marosz), 31. Koch (Chlán, Lednický), 39. Lindberg, 41. Mueller (Krieger) – 32. Kodýtek (Rekonen, Kaňák), 46. Kaňák (Suchý, Hrabík). Rozhodčí: Hradil, Šír – Lederer, Synek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 6409.

Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 4:3 po sam. náj. (0:1, 1:2, 2:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Frolík (Filippi), 42. Vitásek (A. Najman, Balinskis), 45. Frolík (Filippi), rozhodující nájezd Birner – 13. Beran (Zikmund, Indrák), 37. Procházka (Michnáč), 39. Beran. Rozhodčí: Horák, Kika – Kajínek, Axman. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 5892.

HC Motor České Budějovice – HC Kometa Brno 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 13. Valský (M. Hanzl), 20. Přikryl (Pech, Vráblík), 35. Gulaš (Šenkeřík, Pech), 43. Gulaš, 56. Gulaš (Hanzl, Pech), 60. Valský (Hovorka, Strnad)- 12. Šalé (A. Zbořil, Strömberg), 36. Horký. Rozhodčí: Pražák, Ondráček – Hnát, Brejcha. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 6102.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Menšík (Dujsík, Olesz), 29. P. Musil (Klimek, Olesz) – 50. J. Stránský. Rozhodčí: A. Jeřábek, Obadal – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. Diváci: 3893.

HC Energie Karlovy Vary – Mountfield Hradec Králové 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Redlich (Jiskra), 38. Černoch (Kohout, Koblasa) – 3. Lalancette (Smoleňák, Ščerbak), 33. Smoleňák (Lev, Lalancette), 36. Lalancettem (Ščerbak, McCormack). Rozhodčí: M. Sýkora, Micka – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:5, navíc Koblasa – F. Pavlík oba 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 3582.