Vsetín - Pardubice B 3:1Hokejisté Vsetína porazili Pardubice B a jsou v první lize suverénní

Hokejisté Vsetína zvítězili ve 3. kole první ligy doma nad Pardubicemi B 3:1 a bez ztráty bodu vedou tabulku. Bez porážky zůstávají také druhý Kolín a třetí Přerov, oba celky ale utrpěly první ztrátu v sezoně. Kolín vyhrál v Litoměřicích 6:5 v prodloužení a Přerov zdolal po obratu Slavii 3:2 po samostatných nájezdech. Bez výhry je stále vítěz minulého ročníku druhé nejvyšší soutěže Jihlava, která podlehla Zlínu 1:2 po samostatných nájezdech. Berani, kteří sestoupili z extraligy po 42 letech, po úvodní prohře s Kolínem podruhé za sebou uspěli.

Radost hokejistů Vsetína. Ilustrační foto.

Vsetín vykročil za dalším plným bodovým ziskem v 18. minutě, kdy otevřel skóre David Klímek. Záložní tým pardubického Dynama odpověděl po 35 sekundách druhé části v přesilové hře pěti proti třem, kterou zužitkoval Daniel Rákos. Valachům vrátil náskok v závěru prostředního dějství Jan Berger. Výsledek zpečetil 86 sekund před koncem při power play do prázdné branky Luboš Rob, který si připsal v utkání i dvě asistence.

Kolín v Litoměřicích čtyřikrát dotáhl ztrátu a nakonec výsledek z nepříznivého stavu 3:5 otočil. Postaral se o to dvěma góly Zdeněk Král, který ve 48. minutě vyrovnal na 5:5 a po 31 sekundách nastavení rozhodl. V utkání si připsal tři body. Ještě lépe si vedl spoluhráč Jan Veselý, autor gólu a tří asistencí. Za domácí zaznamenal branku a dvě asistence Přemysl Svoboda.

Přerov prohrával se Slavií po první třetině 0:2, ale po druhé části byl stav vyrovnaný a zápas dospěl až do rozstřelu. V něm uspěli pouze domácí Zdeněk Okál a Antonín Pechanec.

Zlín se ujal vedení v Jihlavě ve 3. minutě, kdy využil přesilovou hru při vyloučení Otakara Šika Jiří Ondráček. O vyrovnání se postaral ve druhé části Šik a rozhodnout musely až samostatné nájezdy. V nich rozhodl až v osmé sérii Petr Mrázek. Dukla má na kontě jen dva body a je předposlední.

Třebíč čtyřikrát ztratila náskok s Frýdkem-Místkem, a nakonec vyhrála 5:4 v prodloužení díky trefě Miroslava Holce v čase 62:57. Hostům zajistil bod tři sekundy před koncem třetí třetiny Štěpán Havránek, který v utkání skóroval dvakrát.

Vítězství Poruby v Prostějově 4:3 po samostatných nájezdech zajistil vítězným pokusem v rozstřelu Roman Pšurný, který skóroval i v 52. minutě, kdy hostům získal náskok 3:2. Za Jestřáby se trefil dvakrát Martin Pěnčík.

První body v sezoně si připsal Šumperk, který zvítězil v Sokolově 5:4, přestože ve druhé třetině prohrával už 2:4. Obrat zahájil ve 28. minutě Dávid Kohút a dovršili jej v závěrečném dějství Lukáš Žálčík a Jiří Průžek, jenž dal vítězný gól v čase 51:53. Baník s jediným bodem klesl na dno tabulky.

3. kolo první hokejové Chance ligy:
Vsetín - Pardubice B 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 18. Klímek, 39. Berger, 59. Rob - 21. Rákos. Rozhodčí: Hucl, Mejzlík - J. Dědek, Pěkný. Vyloučení: 4:3, navíc Hryciow - Lichtag oba 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 2043.
Litoměřice - Kolín 5:6 v prodl. (2:1, 3:3, 0:1 - 0:1)
Branky: 8. Válek, 20. Guman, 27. P. Svoboda, 37. Jícha, 38. Kuťák - 48. a 61. Z. Král, 13. J. Veselý, 24. Koukal, 35. Piegl, 40. Ouřada. Rozhodčí: Jaroš, Zavřel - Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 830.
Třebíč - Frýdek-Místek 5:4 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 1. Bittner, 12. F. Kovář, 37. Dočekal, 53. Krliš, 63. Holec - 45. a 60. Š. Havránek, 8. Svačina, 30. A. Zeman. Rozhodčí: R. Svoboda, Květoň - Polák, Roupec. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 713.
Jihlava - Zlín 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 27. Šik - 3. J. Ondráček, rozhodující sam. nájezd P. Mrázek. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 1046.
Sokolov - Šumperk 4:5 (3:2, 1:1, 0:2)
Branky: 3. Vracovský, 13. Kverka, 17. T. Tomek, 25. M. Zadražil - 12. F. Eliáš, 19. Kunst, 28. Kohút, 46. Žálčík, 52. Průžek. Rozhodčí: Kostourek, Petružálek - Kokrment, Beneš. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 420.
Přerov - Slavia Praha 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 26. Pechanec, 35. T. Doležal, rozhodující sam. nájezd Okál - 14. M. Simon, 19. Kern. Rozhodčí: Rapák, Vrba - Kučera, Peluha. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 1022.
Prostějov - Poruba 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)
Branky: 47. a 50. Pěnčík, 54. R. Vlach - 52. a rozhodující sam. nájezd R. Pšurný, 16. T. Šoustal, 23. A. Sedlák. Rozhodčí: Ondráček, Grygera - Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 982.