Liga národů UEFA 2022/2023: Kompletní výsledky Final four

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Teprve 3. ročník evropské reprezentační soutěže zná své vítěze. Na nejvyšší příčku po dramatickém finále vystoupali fotbalisté Španělska. Pro českou reprezentaci Liga národů UEFA skončila již ve skupině, kdy Češi brali čtvrté místo, a tím i sestup do nižší úrovně. Na Sport.cz nyní sledujte program i výsledky finálové části Ligy národů 2023.

Český tým před zápasem se Španělskem ve skupině 2 Ligy národů 2022/2023.

Do finálové čtveřice postoupily čtyři nejlepší týmy, které ovládly své skupiny. Ze skupiny 1 šlo dále se 13 body Chorvatsko, ve skupině 2 zvítězilo Španělsko, jenž získalo 11 bodů. Nejúspěšnějším týmem 3. skupiny se stala Itálie a čtvrtou skupinu jasně ovládlo s 16 body Nizozemsko.

Jako první se v semifinálových utkání střetli domácí Nizozemci s Chorvatskem. Po vyrovnané základní hrací době Chorvaté udeřili a hned dvěma góly si v prodloužení zajistili postup do finále. Díky gólu v 88. minutě z druhého semifinálového zápasu se jejich finálovým soupeřem nakonec stali Španělé.

Samotné finále se v základní hrací době gólu nedočkalo, dokonce nepomohlo ani prodloužení. O vítězi tak musely rozhodnout až penaltové kopy, ve kterých byli úspěšnější Španělé se skóre 5:4. V zápase o bronz byl úspěšnější italský celek, který zápas ovládl poměrem 3:2.

Výsledky Čechů v Lize národů 2022/23

Skupinovou fázi nejnovějšího ročníku Ligy národů začali Češi nadějně, a to vítězstvím a remízou na domácí půdě proti Švýcarsku (2:1) a Španělsku (2:2). Následoval výjezd na Pyrenejský poloostrov a s ním spojené poražky s Portugalskem (0:2) a Španělskem (0:2).

V září svěřenci trenéra Šilhavého utržili od Portugalců další porážku se skóre 0:4, skupinu 2 pak zakončila prohra, tentokrát na půdě Švýcarska poměrem 1:2.

Liga národů 2022/23: Skupiny Ligy A

Po odehrání skupinových zápasů letošního ročníku se česká reprezentace bude muset s elitní skupinou opět rozloučit. Sestup do Ligy B pak čeká také Rakousko, Anglii i Wales.

Připomeňme, že vítězové všech čtyř skupin elitní Ligy A postupují do zmíněního finálového turnaje Ligy národů. Vítězové Ligy B, C a D postupují o ligu výše, zatímco týmy na posledních místech sestoupí do nižší soutěže.