Vsetín - Frýdek-Místek 2:1Suverénní Vsetín vládne první lize bez ztráty bodu, Zlínu se nedaří

Hokejisté Vsetína zdolali v 5. kole první ligy doma Frýdek-Místek 2:1 a zůstávají v čele tabulky bez ztráty bodu. Na vítězné vlně se drží také Přerov, který vyhrál nad dosud rovněž neporaženým Kolínem 4:2 a o skóre jej předstihl na druhém místě. Navíc má zápas k dobru. Už třetí porážku z pěti utkání si připsal po sestupu z extraligy po 42 letech Zlín, který prohrál v Sokolově 1:2.

Hokejisté Vsetína se radují z branky

Ve Vsetíně prolomili bezbrankový stav v čase 33:59 hosté. Vlastimil Dostálek vysunul z trestné lavice vracejícího se Jakuba Žůrka, který ujel Šimonu Jenáčkovi a z pozice mezi kruhy překonal Maxima Žukova. Valaši stav otočili během 41 sekund ve 43. minutě. Nejdříve využil přesilovou hru Jan Berger tečí střely Jiřího Říhy a po chybě brankáře Daniela Šimonů otočil stav Adam Hořanský.

Kolín v Přerově dvakrát vedl. V 5. minutě se prosadil v početní výhodě Jakub Sklenář. V čase 13:03 odpověděl Jiří Goiš. V 32. minutě ale hosté udeřili v přesilovce a vedení jim vrátil Zdeněk Král. Zubr otočil zápas třemi góly ve třetí třetině. O vyrovnání se postaral Matyáš Gréč, v 51. minutě se trefil Matouš Kratochvil a v přesilové hře pojistil výsledek Tomáš Doležal.

Zlín připisuje další porážku

Berani se sice ujali v Sokolově vedení už po 49 sekundách hry díky brance Michala Gaga, ale ve 32. minutě vyrovnal Ondřej Jurčík. V čase 51:06 v početní výhodě rozhodl Jakub Konečný. Baník po úvodních třech prohrách podruhé za sebou zvítězil.

Rovněž po třech porážkách uspěla podruhé Jihlava. Vítěz minulého ročníku první ligy vyhrál v Prostějově 4:2 i díky třem asistencím útočníka Jiří Fronka, který svému bývalému klubu vypomáhá na střídavý start z extraligového Litvínova. Branku a asistenci si připsal za Duklu Petr Beránek. Za domácí zkorigoval za stavu 0:4 v závěru dvěma trefami Filip Jansa.

Poruba venku válí

Poruba vyhrála třetí ze čtyř zápasů v sezoně a znovu se jí to podařilo venku. K vítězství v Litoměřicích 6:3 přispěl dvěma góly a jednou asistencí Dominik Hrníčko, branku a dvě přihrávky si připsali Michal Vachovec a Tomáš Vildumetz a dvakrát skóroval Jan Hudeček. Domácí Stadion, který v minulé sezoně ovládl základní část, i potřetí doma prohrál. Jediné dvě výhry si připsal venku.

Třebíč zvládla úspěšně i třetí domácí duel v sezoně a zvítězila nad Šumperkem 2:1. Draci jsou po čtvrté porážce z pěti utkání poslední.

Slavia srazila pardubickou rezervu

Teprve druhou výhru a první v běžné hrací době si připsala Slavia, která doma porazila Pardubice B 4:0. Pražané vedli už v 10. minutě 3:0 díky gólům Robina Všetečky, Jana Kerna, který využil přesilovku, a Vladimíra Růžičky.

V závěrečné třetině dovršil výsledek Pavel Mrňa. Gólman Roman Málek udržel díky 22 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto.

5. kolo první hokejové Chance ligy:
Vsetín - Frýdek-Místek 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 43. Berger, 43. Hořanský - 34. Žůrek. Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Vašíček, Bezděk. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 2077.
Litoměřice - Poruba 3:6 (2:0, 0:4, 1:2)
Branky: 5. Výtisk, 9. P. Svoboda, 49. Válek - 23. a 32. Hudeček, 48. a 60. Hrníčko, 26. Vachovec, 38. Vildumetz. Rozhodčí: Petružálek, Mejzlík - Beneš, Kotlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 800.
Třebíč - Šumperk 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 14. D. Michálek, 40. Bittner, 45. Bořuta - 18. P. Čermák. Rozhodčí: Skopal, Bejček - Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 5:4, navíc Žálčík (Šumperk) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 749.
Slavia Praha - Pardubice B 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Branky: 1. Všetečka, 6. Kern, 10. V. Růžička, 48. Mrňa. Rozhodčí: Čáp, Zubzanda - Belko, Baxa. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 462.
Přerov - Kolín 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 14. Goiš, 46. Gréč, 51. M. Kratochvil, 56. T. Doležal - 5. J. Sklenář, 32. Z. Král. Rozhodčí: Hucl, Valenta - Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 985.
Prostějov - Jihlava 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Branky: 56. z tr. střílení a 59. Jansa - 13. F. Seman, 22. Haman, 40. P. Beránek, 54. Harkabus. Rozhodčí: Vrba, Koziol - Kučera, Peluha. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 981.
Sokolov - Zlín 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 32. Jurčík, 52. Konečný - 1. Gago. Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Štěpánek, Pěkný. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. Diváci: 516.