Plzeň - K. Vary 6:3Plzeň se dočkala prvního vítězství, v derby zdolala Vary

50. Blomstrand 4 : 3
59. Rekonen 5 : 3
60. Baránek 6 : 3
Záznam online reportáže

Hokejisté Plzně porazili v úterním 5. kole extraligy Karlovy Vary 6:3 a získali první body v nové sezoně. Hosté sice v západočeském derby hned třikrát vedli, ale domácí dokázali jednobrankové manko vždy smazat a třetí dějství vyhráli 3:0. Vítězný gól zaznamenal v 50. minutě Ludwig Blomstrand. Dvěma trefami mu zdatně sekundoval Petr Kodýtek, branku a tři přihrávky zaznamenal Kryštof Hrabík. Hosté si připsali už třetí porážku ve čtvrtém odehraném duelu.

Plzeňský Petr Kodýtek slaví vstřelenou branku v utkání s Karlovými Vary.

Domácí sice začali aktivně, ale již po 30 sekundách propadli v defenzivě a jen zákrok gólmana Pavláta je zachránil proti střele Koblasy z přečíslení. Na druhé straně Lukeše po akci dvou na jednoho protáhl svižným pokusem Adamec a gólman Energie stačil zastavit i dorážku nekrytého Mertla. V páté minutě chybu Kodýtka v rozehrávce potrestal přesnou střelou z kruhu Bernad. Drobný útočník Indiánů mohl záhy své zaváhání odčinit, ale trefil jen levou tyčku.

Domácí sice následně promarnili početní výhodu, v 11. minutě však právě Kodýtek ranou z otočky vyrovnal na 1:1. Hosté rychle odpověděli, když se během přesilovky ujalo nahození Rachůnka od modré čáry. Další šanci Kohouta pokryl Pavlát a v 16. minutě ve vlastním oslabení srovnal na 2:2 po povedené individuální akci znovu Kodýtek.

Plzeňský Petr Kodýtek vyrovnává na 2:2 v souboji s Karlovými Vary.

Na začátku prostřední části sice pokračoval nápor Indiánů, ale ve 25. minutě Vondráček v rychlosti objel špatně vyjíždějícího Pavláta a z velkého úhlu vrátil Energii vedení. Hosté poté převzali iniciativu a v sérii přesilovek v polovině zápasu tentokrát Pavlát zakročil proti střele Vondráčka z bezprostřední blízkosti a skvělým zákrokem vleže zlikvidoval zakončení Černocha po přečíslení dvou na jednoho. Naopak při vyloučení Redlicha dokázal 13 sekund před druhou sirénou upravit na 3:3 bekhendovou dorážkou Hrabík.

Hokejisté Plzně slaví gól Petra Kodýtka v duelu s Karlovými Vary.

Po opatrném úvodu závěrečné třetiny se protáhl do šance Schleiss, jeho pokus z mezikruží mířil nad. Pasivní hosté přečkali i oslabení, ale v 50. minutě se po přiťuknutí Hrabíka prosadil tvrdou ranou z otočky Blomstrand. Poté ještě nabídl Piskáček soupeři faulem přesilovku, ale Vondráček zblízka minul odkrytou branku. Závěrečný tlak Energie ukončil nedovolený zákrok Havlína, který v 59. minutě potrestal Rekonen a na konečných 6:3 upravil skóre při hře hostů bez brankáře Baránek.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Kodýtek (Budík, Schleiss), 16. Kodýtek (Zámorský), 40. Hrabík (Rekonen, Kaňák), 50. Blomstrand (Hrabík), 59. Rekonen (Hrabík), 60. Baránek (Hrabík, Blomstrand) - 5. Bernad (Vondráček), 13. T. Rachůnek (Černoch, Gríger), 25. Vondráček (Bernad, Š. Lukeš). Rozhodčí: Úlehla, Šindel - Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:5, navíc Houdek (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení 1:0. Diváci: 4197.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Budík, Piskáček, Baránek, Kaňák, Houdek - Rekonen, Kodýtek, Schleiss - Meyer, Hrabík, Blomstrand - Adamec, Mertl, F. Suchý - Z. Sedlák, Malát, M. Lang. Trenér: Kořínek.
Karlovy Vary: Š. Lukeš - Plutnar, Bartejs, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán, M. Rohan - Hladonik, Gríger, T. Rachůnek - Kohout, Černoch, Koblasa - Kofroň, Sapoušek, O. Beránek - Vondráček, Jiskra, Redlich. Trenér: Bruk.