2. října 2022 • 05:00

Drama na Letné: Kuchtův první úder, hradecká impotence a VAR ve varu

45
  • Video se připravuje ...

Neproměněné šance budou Hradec Králové budit ze snu. Na Spartě si vypracoval tutovek na několik zápasů, jenže proměnil jen jednu. V druhém poločase pak o hubený náskok 1:0 přišel po dvou standardních situacích domácích. Zejména ta druhá, z které se prosadil poprvé v sezoně Jan Kuchta, se velmi emotivně rozebírala. Předcházela jí totiž jemná teč Ladislava Krejčího, v tu chvíli stál střelec rozhodujícího gólu v ofsajdovém postavení…Projděte si, co všechno zápas přinesl.

• Kuchtovo gólové poprvé

Čtyři ligové zápasy vyšel střelecky naprázdno. Už se viditelně trápil, postupně se i přestával dostávat do většího počtu příležitostí. Spíš se proměnil v nahrávače, po asistenci si připsal v předešlých duelech proti Teplicím i Baníku. V momentě, kdy to ovšem Sparta nejvíc potřebovala, Jan Kuchta udeřil. Jeho hlavička z 57. minuty dokonala obrat v početním oslabení a stanovila konečný výsledek domácího střetu s Hradcem Králové. „Přišel jsem, abych byl Spartě prospěšný. Myslím, že se po disciplinárním trestu už dostávám do svého optima, ve druhé půli s Hradcem jsem ukázal, že se starý Kuchta vrací. Snad to bude gradovat,“ doufal Kuchta.

Sparta - Hradec Králové: Kuchta po Höjerově centru otočil na 2:1! Krejčí se ale dotkl míče
    Video se připravuje ...

• Kovář jako spasitel

Nebýt jeho, Sparta nemohla na bodový zisk v souboji s Východočechy pomýšlet. Ani trochu. Matěj Kovář ale v sobotu večer ukázal třídu, hráče Hradce doslova umučil. Famózním zákrokem odmítl tutovku Vojtěcha Smrže, následně vychytal i Filipa Kubalu. V úvodu sice zaváhal při rozehrávce, od té doby byl ale naprosto jistý. Vyzařovaly z něj klid a jistota. Už v nedávné baráži o EURO jednadvacítek Kovář zářil, teď parádní formu ještě podtrhl. „Jeho výkon byl opravdu dobrý. Jsem za něj rád, že si konečně mohl připsat výhru, a zároveň předvedl několik klíčových zákroků. Je to budoucnost českého fotbalu,“ zdůraznil trenér Brian Priske.

Sparta - Hradec Králové: Kovář zachránil Letenské před druhým gólem! Chytil Smržův pokus
    Video patří k placenému obsahu iSportu
    Odemknout video

• První poločas na ručník

Navzdory předchozím pěti remízám v řadě byli fanoušci Sparty natěšení. Věřili, že reprezentační přestávka spící mužstvo probere. Z toho, co ovšem viděli v prvním poločase, museli být totálně vyděšení. Letenští totiž působili jako tým, který vůbec neví, co má hrát. Brzy inkasovali, následně šli po hloupém faulu Tomáše Čvančary do deseti. K tomu všemu navíc představení plné nepřesností, nedorazů, až udivující laxnosti v defenzivě… „Byl jsem na ně hodně naštvaný, protože náš vstup do zápasu nebyl akceptovatelný. Úvodních třicet minut bylo ošklivých,“ nekličkoval Priske.

Sparta - Hradec Králové: Kubala využil pomalé rozehrávky a Krejčího chyby, 0:1!
  • Výteční V K, ale…

Třikrát za sebou Hradec v lize neskóroval, Miroslav Koubek si stěžoval na slabší formu hrotových útočníků. Na Spartě ale Daniel Vašulín s Filipem Kubalou zářili. Napadáním, agresivitou a výtečným běžeckým výkonem nutili Spartu k hrubým chybám. Dosud všechno v pořádku. Jenže v zakončení si vedli prachbídně. Kubala sice jednou skóroval, další šance zavraždil. Stejně tak Vašulín. Být forvardi produktivnější, Východočeši by Spartu sesekali už v prvním poločase. „Mohli dát dohromady pět branek,“ ucedil kouč „votroků“.

Sparta - Hradec Králové: Kubala obral Zeleného o míč a trefil tyč!

• VAR a Nehasil v hlavní roli

Začněme citací Miroslava Koubka: „Obě branky Sparty byly neregulérní. První ze situace, kdy byl obrácený roh. Na to si mimochodem stěžoval už Pavel Vrba. Druhá padla z jasného ofsajdu. Není, co dodat.“ A pokračujme výrokem Ladislava Krejčího pro kamery O2 TV Sport. „Balon jsem netečoval.“ Bohužel pro sparťanského kapitána, nemluví pravdu, nebo si lehkou teč neuvědomuje. Právě televizní záběry odhalily lehký dotek hlavou, kterou prodlužoval míč po standardní situaci. V době klíčového kontaktu byl střílející Kuchta v evidentním ofsajdovém postavení. Naopak Koubkova slova o obráceném rohu před prvním gólem televizní záběry neprokázaly. A co na to hlavní sudí Lukáš Nehasil? „Video u Kuchtova gólu rozhodlo, že o teč nešlo. Krejčího jsem se dvakrát ptal, zapřísahal se, že míč netečoval.“ VAR, respektive Václav Štěrba, chyboval. Řešily se také dvě červené karty. První po úderu loktem Tomáše Čvančary do obličeje Filipa Kubaly a druhá po surovém faulu hradeckého Vojtěcha Smrže na Kryštofa Daňka. Dle stylu vedení utkání se obě daly přijmout.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905