Jeník a Šustr v přípravě na NHL prohráli

foto Hokejista Vegas Zack Hayes (vpředu) a Jan Jeník z Arizony v přípravsném utkání před NHL hraném 4. října 2022 v Las Vegas.

New York - Úterní přípravné zápasy před NHL českým hokejistům nevyšly. Na ledě se představili pouze Jan Jeník a Andrej Šustr a oba při prohrách svých týmů zaznamenali dva záporné body ve statistice plus/minus. Arizona s Jeníkem podlehla Vegas 3:4 a Minnesota se Šustrem prohrála na ledě St. Louis 2:4.

Hlavní podíl na těsném vítězství Vegas měli obránce Zachary Hayes a brankář Adin Hill, který zlikvidoval 50 střel Coyotes. Hayes dvakrát překonal Jonase Johanssona, jenž dostal přednost před Karlem Vejmelkou. Hokejisté Arizony prohráli i pátý zápas v přípravě. Jeník na křídle druhé formace Coyotes odehrál 13 minut a kromě dvou záporných bodů vyslal jednu střelu na branku.

St. Louis rozhodlo zápas s Minnesotou již v první polovině, po které vedlo 3:0. Gólem a nahrávkou se na výhře 4:2 podílel ruský útočník Pavel Bučnevič. Se stejným zápisem zakončil zápas také útočník Minnesoty Mason Shaw.

Šustr odehrál 17 minut, během kterých zblokoval tři střely. I přes svou obětavost byl český obránce na ledě u dvou inkasovaných branek Minnesoty a s dvěma zápornými body se zařadil mezi trojici nejhorších hráčů týmu.

Carolina, v jejímž dresu po vydařeném pondělním zápase s Columbusem chyběl Martin Nečas, podlehla Buffalu 2:4.

Zápas proti Los Angeles vyšel čtvrté formaci Anaheimu. Pavol Regenda, Derek Grant a Max Jones se při výhře 5:4 postarali o čtyři góly a zaznamenali dohromady devět kanadských bodů. Zkušený centr Grant bodoval čtyřikrát (1+3), Jones vstřelil dvě branky a Slovák Regenda gólem a dvěma asistencemi potvrdil, že kemp před první sezonou v NHL mu zatím vychází náramně.

NY Islanders zásluhou tříbodového Joshe Baileyho vyhráli na ledě Philadelphie 4:3 v prodloužení a Ottawa porazila Montreal 5:4. Gólem a asistencí se na výhře Senators podíleli Alex DeBrincat a Claude Giroux,kteří přišli do klubu v létě.

Přípravné zápasy před startem NHL:

Buffalo - Carolina 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

Branky: 7. Hinostroza, 11. Thompson, 19. Cozens, 59. Peterka - 42. Rees, 43. Stromwall.

Montreal - Ottawa 4:5 (0:1, 2:3, 2:1)

Branky: 29. Armia, 30. Savard, 55. Caufield, 57. Xhekaj - 4. DeBrincat, 26. Giroux, 32. Motte, 39. Pinto, 57. Tkachuk.

Philadelphia - New York Islanders 3:4 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Branky: 23. Laughton, 46. Tippett, 49. Laczynski - 37. Bailey, 39. Cizikas, 53. Lee, 65. Dobson.

St. Louis - Minnesota 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky: 2. Bučněvič, 12. Neighbours, 31. Walker, 54. Kostin - 47. Shaw, 60. Jost.

Anaheim - Los Angeles 5:4 (1:1, 3:3, 1:0)

Branky: 25. a 35. Jones, 14. Grant, 37. Regenda, 41. Vatrano - 12. a 23. Vilardi, 23. Kaliyev, 28. Björnfot.

Vegas - Arizona 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)

Branky: 9. a 14. Hayes, 53. Dorofejev, 59. Karlsson - 25. Maccelli, 27. Hayton, 58. Chiasson.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 25.04.2024 ČTK