Ševčíková byla na MS v dráhové cyklistice desátá ve scratchi

foto Italská dráhová cyklistka Marina Fidanzaová v cíli scratche na MS ve francouzském Montigny, 12. října 2022.

Montigny (Francie) - Česká reprezentantka Petra Ševčíková obsadila na mistrovství světa v dráhové cyklistice ve francouzském Montigny desáté místo ve scratchi. V týmovém sprintu mužů skončilo české trio v kvalifikaci těsně za postupující osmičkou.

Dvaadvacetiletá Ševčíková si o jedno místo pohoršila oproti loňskému šampionátu v Roubaix. Stejně jako před rokem porazila v boji o zlato Italka Martina Fidanzaová Nizozemku Maiku van der Duinovou. Bronz si vyjela Britka Jessica Robertsová.

Matěj Bohuslávek, Martin Čechman a Tomáš Bábek ztratili v kvalifikaci týmového sprintu půl sekundy na poslední postupovou příčku Kanady.

Ve finále ukončili Australané Matthew Glaetzer, Leigh Hoffman a Matthew Richardson, jimž do finále pomohl i Thomas Cornish, čtyřleté kralování Nizozemců. V souboji o zlato je porazili těsně o 43 tisícin sekundy. Bronz získali Britové.

Týmový sprint žen opanovaly jasně Němky Pauline Graboschová, Emma Hinzeová, Lea Friedrichová a ve stejné sestavě završily na MS vítězný hattrick.

Časem 45,967 ve finálové jízdě proti Číňankám navíc vytvořily nový světový rekord, když hranici 46 prolomily poprvé již během dne na cestě do finále. I v tomto závodě oslavila zisk bronzu výprava Británie.

Muži:

Týmový sprint - finále: Austrálie (Glaetzer, Hoffman, Richardson, Cornish) 41,600 - Nizozemsko (Hoogland, Lavreysen, Van den Berg) 41,643, o 3. místo: Británie (Fielding, Turnbull, Carlin) 42,844 - Německo 42,950, ...v kvalifikaci 9. ČR (Bohuslávek, Čechman, Bábek).

Ženy:

Scratch: 1. Fidanzaová (It.), 2. Van der Duinová (Niz.), 3. Robertsová (Brit.), ...10. Ševčíková (ČR).

Týmový sprint - finále: Německo (Graboschová, Hinzeová, Friedrichová) 45,967 (světový rekord) - Čína (Pao Šan-ťü, Kuo Jü-fang, Jüan Li-jing) 46,631, o 3. místo: Británie (Bellová, Capewellová, Finucaneová) 46,596 - Nizozemsko 46,604.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 28.04.2024 ČTK