Třebíč porazila Vsetín a dostala se do čela první ligy před Porubu

foto Hokej. Ilustrační foto.

Praha - Hokejisté Třebíče porazili v 11. kole první ligy doma Vsetín 4:2 a posunuli se do čela tabulky o bod před Porubu, která bude svůj duel ve Frýdku-Místku dohrávat až v neděli 11. prosince. Čtvrtou výhru za sebou si připsal po nepodařeném začátku sezony po sestupu z extraligy Zlín. V Chrudimi nad Pardubicemi B vyhrál 3:2 a posunul se už na 6. místo.

Třebíč si připsala čtvrtou výhru z posledních šesti zápasů. Ve 14. minutě otevřela skóre domácí Horácká Slavia díky Ladislavu Bittnerovi. V čase 22:25 zahájil v přesilové hře obrat Peter Lichanec a 83 sekund před koncem třetiny skóroval Tomáš Ondračka. Třebíč ale mezi 49. a 56. minutou strhla vítězství na svou stranu díky trefám Radim Ferda, Miroslav Holec a Martin Dočekal. Vsetín, jenž si pondělní domácí duel s Přerovem odložil kvůli rozsáhlé marodce, prohrál popáté za sebou.

Zlín se přesně po čtyřech minutách hry ujal vedení díky Darku Hejcmanovi. V 8. minutě odpověděl Lukáš Endál, ale v čase 33:10 se podruhé v utkání prosadil Hejcman. V přesilové hře sice opět vyrovnal Michal Rouha, jenže 117 sekund před druhou sirénou se za hosty prosadil Šimon Frömel. Další gól už nepadl.

Na třetí místo se posunul Sokolov po vítězství v Litoměřicích 5:3. Čtyřmi body za gól a tři asistence k tomu přispěl Jaromír Kverka, tři přihrávky zaznamenal za vítěze také Tomáš Vracovský. Branku a dvě asistence přidal Petr Hauser a dvakrát skóroval Ondřej Jurčík.

Popáté za sebou prohrál Kolín, který podlehl na vlastním ledě dosud poslednímu Šumperku 3:5. Třemi body s bilancí 1+2 pomohl Drakům k posunu na 13. místo Vojtěch Šuhaj. Kozlům nepomohly ani dvě trefy Štěpána Matějčka.

Na dno klesla pražská Slavia, neboť doma prohrála s Prostějovem 2:4. Po gólu a asistenci si za Jestřáby připsali obránce Martin Pěnčín a útočník Matouš Venkrbec. O výhře Jihlavy v Přerově 3:2 v prodloužení rozhodl v čase 61:02 Jiří Fronk.

11. kolo první hokejové Chance ligy:

Litoměřice - Sokolov 3:5 (1:1, 1:0, 1:4)

Branky: 5. P. Marcel, 26. Kuťák, 58. Gajda - 45. a 58. Jurčík, 19. Hauser, 44. J. Pohl, 48. Kverka. Rozhodčí: Kostourek, Micka - Beneš, Kotlík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 910.

Třebíč - Vsetín 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)

Branky: 14. Bittner, 49. Ferda, 51. Holec, 56. Dočekal - 23. Lichanec, 39. Ondračka. Rozhodčí: Jechoutek, Květoň - Polák, Roupec. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 931.

Pardubice B - Zlín 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Branky: 8. Endál, 38. Rouha - 4. a 34. Hejcman, 39. Frömel. Rozhodčí: Cabák, Čáp - Kokrment, Horažďovský. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 345.

Slavia Praha - Prostějov 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

Branky: 25. V. Růžička, 50. Klikorka - 5. Hašek, 10. Venkrbec, 32. Ostřížek, 37. Pěnčík. Rozhodčí: Valenta, Jaroš - Baxa, Belko. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 433.

Kolín - Šumperk 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)

Branky: 16. a 37. Matějček, 32. Z. Král - 13. Průžek, 41. Bartoš, 51. Drtil, 53. Šuhaj, 60. Š. Jelínek. Rozhodčí: Bejček, Hucl - Bohuněk, Štěpánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 418.

Přerov - Jihlava 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 28. Pechanec, 30. Ministr - 10. Křehlík, 45. T. Harkabus, 62. Fronk. Rozhodčí: Zubzanda, Rapák - J. Dědek, Maňák. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1125.