Stavex

Spartani z Olympie dokázali, že patří k evropské špičce ve svých kategoriích

14. říjen 2022, 11:31

Londýn - Novým mistrem Evropy ve Spartanu se stal v sobotu Čech. Richard Hynek. Trať dlouhou 22 kilometrů s překážkami a převýšením kolem osmi set metrů zaběhl v čase 1:43:09. Na evropském šampionátu jihovýchodně od Londýna nechyběli ani závodníci z Olympia Spartan Training Kutná Hora. A vedli si výborně.

V elitní kategorii hájil barvy své země a klubu Jakub Vrbenský. Po skvělém výkonu (1:52:30) a pouze jedné chybě na oštěpu skončil na 25. místě v Evropě. Ostatních sedm kutnohorských spartanů startovalo ve svých věkových kategoriích, kam se museli kvalifikovat.

Nejlepší čas z nich měl Jakub Vencl (2:20:51), hned za ním Lukáš Chalupa (2:30:29) a nejrychlejší ženou Olympie na této trati se stala Petra Kubešová, která s časem 2:44:59 skončila na 5. místě své Age Group 30-34 let. Na 11. místě své věkovky 55-59 let dokončil Richard Hrčkulák (2:53:22). Lucie Dandová zabrala ve své Age Group 18-24 let místo v první desítce (3:21:45). Stejně si vedla ve své kategorii 50-54 let také Monika Andělová (3:36:36). A své premiérové ME zdárně dokončil Vladislav Lhotka (3:55:07).

„Výsledky na evropském šampionátu byly skvělé. Kuba Vrbenský potvrdil, že patří mezi nejlepší spartany našeho kontinentu. Ve věkových kategoriích jsme nebyli daleko od medaile. Každý z Olympie, kdo byl na trati, na ní nechal všechno. Ríša Hrčkulák se tímto velkým závodem rozloučil s bohatou sportovní kariérou a slíbil, že se občas ještě rád objeví už jen na kratších tratích. Pro Lucku Dandovou, Lukáše Chalupu a Vláďu Lhotku to bylo společně s Ríšou první mistrovství Evropy. Mám ze všech radost,“ sdělil předseda Olympia Spartan Training Kutná Hora Michal Pavlík, který na ME z pracovních důvodů chyběl. S další částí výpravy se nyní chystá na listopadové MS Spartan Trifecta v řecké Spartě.

Někteří Kutnohoráci si ještě v neděli zaběhli doplňkové závody Super a Sprint. Jakub Vrbenský vybojoval na Supru v elitní kategorii stříbro. Zlato mu uniklo jen o pár vteřin vinou znovu netrefeného oštěpu. Na té samé trati vybojoval druhé místo v Age Group 40-44 let Jakub Vencl. A tečku za víkendem udělal na Sprintu Lukáš Chalupa, když vyhrál svou věkovku a celkově měl třetí nejrychlejší čas.

Závodníky Olympie Jakub Vrbenského a Richarda Hrčkulák podpořilo na ME také Město Kutná Hora. „Moc děkujeme za podporu,“ vzkázali oba spartani.