Fotbalisté Unionu Berlín si výhrou nad Dortmundem upevnili vedení v bundeslize

foto Ilustrační foto - Utkání Bundesligy 1. FC Union Berlin - Borussia Dortmund. Na snímku zleva Jude Bellingham a Diogo Leite v Berlíně 16. října 2022.

Berlín - Fotbalisté Unionu Berlín v německé lize porazili 2:0 Dortmund a upevnili si vedení v tabulce. Dnešní výhru jim dvěma zásahy zařídil záložník Janik Haberer.

Za Union se posunul Bayern Mnichov, který rozstřílel 5:0 Freiburg a sesadil ho z druhého místa. Obhájci titulu ztrácí na berlínský celek čtyři body, jejich dnešní soupeř je o další bod zpět třetí. Vicemistři z Dortmundu jsou osmí.

Vyhrál také Kolín nad Rýnem, který bude za necelé dva týdny dalším soupeřem Slovácka v Konferenční lize. S Augsburgem si díky dvěma brankám Steffena Tiggese poradil 3:2.

Sestava Kolína nad Rýnem: Schwäbe - Schmitz, Kilian, Hübers, Hector - Martel, Duda (72. Uth), Schirí, Huseinbasic (78. Schindler) - Maina (78. Adamjan), Tigges (89. Dietz).

Haberer dal oba góly v první půli a Union díky němu udržel i v pátém utkání domácí neporazitelnost. Navíc počtvrté z posledních pěti bundesligových zápasů nedostali Berlíňané gól.

Bayern, který je jedním ze soupeřů Plzně v Lize mistrů, za výhrou nasměrovali už v první půli Gnabry a Choupo-Moting. Po přestávce dokonali debakl hostujícího Freiburgu Sané, Mané a Sabitzer.

Německá hokejová liga - 11. kolo:

Bietigheim-Bissingen - Straubing 4:1, Kolín nad Rýnem - Eisbären Berlín 3:7 (za domácí Dietz 0+1), Düsseldorf - Mnichov 1:2 v prodl., Iserlohn - Frankfurt 3:2 v prodl., Mannheim - Ingolstadt 3:5, Augsburg - Bremerhaven 0:4, Wolfsburg - Schwenningen 2:1.