Ve středu 19.10 jsme zavítali na Motorlet, kde se odehrál kvalifikační turnaj na Planeo Cup. Letos měli kluci poslední možnost se jej zúčastnit, protože příští rok už budou hrát na velké hřiště. Soupeři byly více než kvalitní (Slavia Praha, Dukla Praha, Motorlet, Xaverov, ABC Braník, Neratovice-Býškovice a náš věčný soupeř Admira). Prvním soupeřem nám byl domácí tým Motorletu. Hrálo se stylem nahoru, dolů, ale dlouho bez branek. To se změnilo až pět minut před koncem, když Šimon Chodura vystihl rozehrávku soupeře a nekompromisní střelou zajistil našemu mužstvu vítězství. Druhým soupeřem byl odvěký rival Admira Praha. Utkání se hrálo převážně na polovině soupeře, ale bez brankového efektu. Soupeř pouze nakopával balóny na naši polovinu a hrozil rychlými protiútoky. Téměř vždy to kluci zvládli, pouze dvakrát jsme jej neuhlídali. Poprvé nás podržel brankář Matěj Dolák, ale druhý brejk se již Admiře podařil využít. Kluci se sice snažili vyrovnat a vyhrát, ale nepodařilo se. Ve třetím zápase jsme nastoupili proti Xaverovu, se kterým jsme minulý týden prohráli v lize. Xaverov je běhavý a neodpouští žádné chyby. Ke konci zápasu jsme kopali roh a Jakub Hrdlička nekompromisně skóroval. Tři body byly doma. Čtvrtým soupeřem byly Neratovice-Býškovice. Celý zápas jsme jasně dominovali. Soupeře jsme zamkli na jejich polovině, ale naše šance končily na brankové konstrukci nebo v náručí brankáře. Až ke konci zápasu se Šimon Chodura postavil na polovině k míči a bombou vymetl šibenici. My jsme se tak mohli radovat z dalšího vítězství. Následovaly dva zápasy za sebou s papírově nejtěžšími soupeři. První na nás nastoupila Slávie. Ze začátku to byl velmi vyrovnaný fotbal, ale asi po 7 minutách soupeř ukázal svojí sílu a jedno naše obranné zaváhání nekompromisně potrestal. Za chvíli nás opět překombinovali a už to bylo 2 : 0. Tak také zápas skončil. Po velmi krátkém odpočinku kluci nastoupili proti Dukle Praha, která naší skupinu ligové soutěži vede. Dukla opět ukázala, že jakmile ji dáte prostor, tak vás nekompromisně potrestá. 1 : 0. Kluci věděli, že z toho zápasu by byla dobrá aspoň remíza. Asi 1 minutu před koncem dostal krásnou přihrávku do běhu Míla Volf, který vstřelit vyrovnávací branku, která znamenala bod a tím i důležitý krok k postupu do finálových klání. V tyto momenty začalo okolo výsledkové tabule rojení rodičů, trenérů a hráčů a horečné počítání kdo má kolik bodů a kdo kde kolik může ještě získat. Kluci věděli, že pokud zvládneme poslední zápas s Braníkem vítězně, tak si zajistíme postup na závěrečný turnaj. Po asi 10 minutách vyrovnaného zápasu naši kluci začínali mít převahu, která byla korunována brankou kapitána týmu Vojty Němčíka. Na hřišti i v hledišti propukl jásot. Věděli jsme, že ještě není konec a musíme hrát pořád aktivně, jelikož soupeř se snažil zápas otočit. V těchto chvílích převedl velmi důležitý zákrok náš brankář Matěj Dolák, když vychytal unikajícího útočníka Braníku. O pár minut později se Jakub Plachý dostal do dobré střelecké pozice a zvýšil na 2 : 0. A to nebylo všechno. Třetí branku připravil Šimon Chodura, který poslal přihrávku mezi třemi protihráčna Kubu Plachého, jenž za pomocí tyče upravil skóre na konečných 3 : 0. Po hvizdu propukla nefalšovaná radost, jak mezi trenéry a hráči, kteří na sebe radostně naskákali, tak i mezi rodiči na tribuně. Sice se ještě hráli dva zápasy, ale my jsme věděli, že postup na finálový turnaj nám z druhého místa nikdo nesebere. Pochvalu za odvedený výkon si zaslouží celý tým.

Sestava:

Matěj Dolák – Šimon Chodura, Vojtěch Němčík, Josef Šebek, Marek Dianiš, Jan Josef Chaloupka, Jakub Hrdlička, Ondřej Studený, Jakub Plachý, Jáchym Jiří Hliňák, Miloslav Volf, Denis Laštůvka

Výsledky:

SK Motorlet Praha : FK Meteor Praha 0 : 1(Chodura) FK Admira Praha : FK Meteor Praha 1 : 0 SC Xaverov Praha : FK Meteor Praha 0 : 1 (Hrdlička) FK Neratovice – Býškovice : FK Meteor Praha – 0 : 1 (Chodura) SK Slavia Praha : FK Meteor Praha – 2 : 0 FK Dukla Praha : FK Meteor Praha – 1 : 1 (Volf) ABC Braník : FK Meteor Praha – 0 : 3 (Němčík, 2x Plachý)

Autor: Tadeáš Ernst