Hokejisté Poruby si upevnili vedení v první lize, uspěla i poslední Slavia

foto Lední hokej - ilustrační foto.

Praha - Hokejisté Poruby porazili ve 14. kole první ligy doma Jihlavu 4:1 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhou Třebíčí na čtyři body. Horácká Slavia podlehla na ledě poslední pražské Slavie 1:6. Zlín prohrál v Kolíně 3:4, utrpěl třetí porážku za sebou a celkově už osmou v sezoně po sestupu z extraligy.

Poruba pošesté za sebou vyhrála a zastavila čtyřzápasovou vítěznou sérii Jihlavy. V 5. minutě dostal Ostravany do vedení z trestného střílení Vojtěch Střondala. V polovině závěrečného dějství pojistil náskok Jiří Klimíček a na 3:0 zvýšil v přesilové hře Tomáš Šoustal. Danielu Dolejšovi sebral čisté konto necelé čtyři minuty před koncem Otakar Šik, ale výhru ještě dovršil svým druhým gólem v utkání Šoustal.

Slavia ve druhém utkání pod novým trenérem Danielem Tvrzníkem, který nahradil Jiřího Vebera, poprvé uspěla a zabrala po čtyřech prohrách za sebou. Horácká Slavia neuspěla po sérii tří vítězství.

Po 48 sekundách vedli Pražané díky brance Robina Všetečky, v 6. minutě sice vyrovnal Matěj Psota, ale za 81 vteřin vrátil domácím vedení Jaroslav Brož a v čase 24:37 zvýšil Tomáš Pšenička. Ve 27. minutě upravil v přesilové hře Michal Poletín na 4:1. V třetí třetině ještě skórovali Tomáš Knotek s Lukášem Strnadem.

Zlínu se opět nedaří a po sérii čtyř vítězství nebodoval potřetí v řadě. V čase 8:40 sice Berani získali náskok v přesilové hře díky Pavlu Kubišovi, ale mezi 24. a 28. minutou otočili stav na 3:1 René Piegl, Zdeněk Král v početní výhodě a Kryštof Ouřada. Kubiš ještě ve druhé třetině v další přesilovce snížil a v polovině třetí třetiny smazal ztrátu Jakub Husa. V 55. minutě ale rozhodl druhou brankou v zápase Ouřada.

Vsetín utrpěl už sedmou porážku z posledních osmi duelů. V Šumperku prohrával v 8. minutě už 0:3 a poprvé se prosadil až za stavu 0:5. Hattrickem pomohl k vítězství Draků Lukáš Žálčík a dokonce pět bodů za pět asistencí si připsal Jiří Průžek.

Po dvou domácích porážkách se radoval Frýdek-Místek, který zdolal Prostějov 3:2 v prodloužení. V čase 62:25 rozhodl Aleš Sova. Předposlední Pardubice B podlehly Sokolovu 3:4 v prodloužení. Po 118 sekundách nastavení vstřelil vítězný gól Tomáš Vracovský.

Výsledky 14. kola první hokejové ligy

Poruba - Jihlava 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Branky: 55. a 58. T. Šoustal, 5. Střondala z tr. střílení, 51. Klimíček - 57. Šik. Rozhodčí: Zavřel, Petružálek - Hanzlík, Blažek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 1205.

Slavia Praha - Třebíč 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)

Branky: 1. Všetečka, 7. J. Brož, 15. T. Pšenička, 27. Poletín, 43. T. Knotek, 59. L. Strnad - 6. Psota. Rozhodčí: Hucl, Koziol - Kotlík, Pěkný. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 697.

Frýdek-Místek - Prostějov 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 33. Hotěk, 37. Vrdlovec, 63. Sova - 18. Venkrbec, 44. T. Jáchym. Rozhodčí: Bejček, Čáp - Bezděk, Peluha. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 820.

Šumperk - Vsetín 7:3 (3:0, 2:1, 2:2)

Branky: 1., 44. a 59. Žálčík, 2. Eliáš, 8. Hrachovský, 32. Šuhaj, 35. Š. Jelínek - 37. J. Říha, 45. R. Přikryl, 48. Klhůfek. Rozhodčí: Skopal, Zubzanda - Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 1034.

Kolín - Zlín 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Branky: 28. a 55. Ouřada, 24. Piegl, 28. Z. Král - 9. a 37. Kubiš, 50. Husa. Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Juránek, Roupec. Vyloučení: 6:6, navíc Čáp - Kubiš oba 5 min. Využití: 1:2. Diváci: 1019.

Pardubice B - Sokolov 3:4 v prodl. (1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 7. Hrádek, 23. T. Zeman, 39. M. Machač - 2. Weinhold, 18. Kverka, 22. L. Stehlík, 62. Vracovský. Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík - Roischel, O. Polák. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 291.

Pondělí 24. října - 15. kolo:

17:30 Třebíč - Přerov, Jihlava - Frýdek-Místek, Litoměřice - Pardubice B, Vsetín - Poruba, Zlín - Šumperk,

18:00 Sokolov - Slavia Praha, Prostějov - Kolín.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK