Poruba - Prostějov 4:3Poruba vede první ligu už o tři body před Jihlavou, Zlín opět prohrál

Hokejisté Poruby porazili v 16. kole první ligy doma Prostějov 4:3 a vedou už o tři body před nově druhou Jihlavou. Dukla vyhrála 3:1 na ledě Zlína, který po sestupu z extraligy nadále tápe. Připsal si čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů.

Hokejisté Poruby. Ilustrační foto.

Poruba po porážce ve Vsetíně 1:2 navázala na předchozích pět výher. Ve druhé třetině se dostali Ostravané dvakrát do náskoku díky Jakubu Šlahařovi a Jiřímu Klimíčkovi, ale odpověděl v obou případech Vilém Burian. V čase 51:06 vrátil domácím vedení Tomáš Šoustal a za 54 sekund zvýšil Patrik Urbanec. V 58. minutě už jen zkorigoval výsledek Roman Vlach.

Zlín v osmém domácím vystoupení v sezoně prohrál už popáté. Dukla oslavila šestou výhru z uplynulých sedmi duelů. Berany sice dostal ve 33. minutě do vedení Francouz Valentin Claireaux, ale 81 sekund před druhou pauzou vyrovnal v přesilové hře Otakar Šik. V čase 43:38 využil další početní výhodu Tomáš Harkabus a v 54. minutě pykali Berani za další faul po gólu Jiřího Fronka.

Třebíč nestačila na Frýdek-Místek, Vsetín slaví

Teprve druhou porážku z posledních šesti zápasů si připsala Třebíč a klesla z druhého na třetí místo. Ve Frýdku-Místku podlehla 2:6, když už v 15. minutě prohrávala 0:3. Tři body za dvě branky a jednu asistenci si připsal polský útočník Alan Lyszczarczyk a dvakrát za vítěze skóroval také Daniel Vrdlovec.

Vsetín i podruhé pod vedením dočasného trenérského dua Jiří Weintritt a Radim Kucharczyk, kteří nahradili Romana Stantiena a Jana Srdínka, vyhrál. V Chrudimi nad posledními Pardubicemi B zvítězil 4:1. Po gólu a asistenci zaznamenali bek Jiří Říha a útočník Pavl Klhůfek.

Slavia bez gólu

Po dvou výhrách neuspěla pražská Slavia a pod novým trenérem Danielem Tvrzníkem si připsala ve čtvrtém duelu druhu prohru. Nestačila doma na Přerov, který zvítězil 3:0. Prvním čistým kontem v sezoně se na vítězství Zubrů podílel gólman Michal Postava.

Šumperk zdolal doma Sokolov 4:3 až v prodloužení, přestože ještě v 54. minutě vedl 3:0. Musel vzít za vděk dvěma body a posunul se z předposlední na 12. pozici před Slavii. Po osmi sekundách nastavení rozhodl Šimon Jelínek, který si připsal tři body za dva góly a asistenci. Dvakrát se trefil za Draky také Matěj Svoboda.

Potřetí za sebou uspěl doma Kolín, který zdolal Litoměřice 2:1 v prodloužení. V čase 62:11 rozhodl Adam Dlouhý.

16. kolo první hokejové Chance ligy:
Zlín - Jihlava 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 33. Claireaux - 39. Šik, 44. T. Harkabus, 54. Fronk. Rozhodčí: Wagner, Rapák - Vašíček, O. Veselý. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:3. Diváci: 2103.
Frýdek-Místek - Třebíč 6:2 (3:0, 1:0, 2:2)
Branky: 5. a 38. Vrdlovec, 15. a 54. Lyszczarczyk, 7. Zeleňák, 45. Dostálek - 49. Tureček, 51. Bittner. Rozhodčí: Zavřel, Jaroš - Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 709.
Pardubice B - Vsetín 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 43. Bučko - 18. Klhůfek, 30. Sihvonen, 44. Š. Bláha, 53. J. Říha. Rozhodčí: Micka, Grygera - Kotlík, Thuma. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 403.
Kolín - Litoměřice 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 25. J. Veselý, 63. A. Dlouhý - 13. Chlubna. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Maštalíř, J. Dědek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 644.
Poruba - Prostějov 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Branky: 25. Šlahař, 35. Klimíček, 52. T. Šoustal, 53. Urbanec - 34. a 39. Burian, 58. R. Vlach. Rozhodčí: Cabák, Skopal - Kučera, Komínek. Vyloučení: 4:1, navíc Lemcke - Malák oba 5 min. Bez využití. Diváci: 1183.
Šumperk - Sokolov 4:3 v prodl. (1:0, 2:0, 0:3 - 1:0)
Branky: 8. a 25. Matěj Svoboda, 28. a 61. Š. Jelínek - 54. J. Pohl, 55. Osmík, 60. Kverka. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Zídek, Štěpánek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 817.
Slavia Praha - Přerov 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 41. Süss, 56. T. Doležal, 59. Goiš. Rozhodčí: Bejček, Kostourek - Jindra, Štofa. Vyloučení: 2:3, navíc Krisl (Přerov) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 518.