SESTŘIH: Jablonec - Budějovice 3:0. Domácí zlomili střelecký půst a slaví

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

Fotbalisté Jablonce vyhráli ve 14. kole první ligy nad Českými Budějovicemi 3:0. Severočechy poslal ve 29. minutě do vedení bývalý hráč Dynama Pavel Šulc, čtvrt hodiny před koncem se prosadil z penalty Jan Chramosta a ve čtvrté minutě nastavení uzavřel skóre střídající Michal Černák.

Jablonečtí v lize zvítězili po třech porážkách a v neúplné tabulce se posunuli na 10. místo. Domácímu kouči Davidu Horejšovi vyšel první zápas proti Dynamu, odkud v létě na sever Čech přišel a kde vedle trenéra působil i jako hráč. Jihočeši podruhé za sebou prohráli, venku v této sezoně nejvyšší soutěže teprve podruhé nebodovali a jsou třináctí.

Domácí začali aktivněji a v sedmé minutě mohli otevřít skóre. Na Sejkovu kolmici za obranu si naběhl Šulc, ale hostujícího brankáře Janáčka zblízka nepřekonal. Chvíli nato zahrozili Severočeši znovu, Chramosta s Polidarem si však na malém vápně překáželi a zakončili vedle. V 21. minutě proti Sejkovi vyběhl až na hranici šestnáctky gólman Janáček a poté zasáhl i proti agilnímu Šulcovi.

Za dalších osm minut už domácí vedli. Po rychlé kombinaci a přiťuknutí od Kratochvíla se dostal ze strany sám před brankáře Šulc a nezaváhal. Jednadvacetiletý záložník se trefil proti bývalému klubu a dal první soutěžní gól v jabloneckém dresu.

Jablonec – České Budějovice: Po sérii přihrávek se prosadil Šulc, 1:0 pro Severočechy

Severočeši skórovali po čtyřech soutěžních zápasech, o vedení ale mohli ještě do přestávky přijít. V závěru nastavení první půle se po Čoličově centru z přímého kopu nebezpečně odrazil míč a brankář Hanuš na čáře se štěstím zasáhl.

Po změně stran hostující trenér Weber, který v minulosti působil v Jablonci jako hráč a asistent kouče, dvakrát vystřídal, ale více šancí měli nadále Severočeši. Ve 49. minutě minul po brejku Chramosta, po hodině hry Sejk tísněný Čoudkem minul a chvíli nato zamířil vedle i Šulc.

V 76. minutě už Jablonečtí zvýšili. Čoudek ve vápně přišlápl unikajícího Jovoviče a Chramosta z penalty nezaváhal. Domácí útočník skóroval posedmé v ligovém ročníku. Vzápětí mohl přidat další branku Jovovič, ale Janáčka zblízka neprostřelil.

Jablonečtí se nakonec přece jen ještě jednou prosadili. Chramosta našel v závěru nastavení centrem na zadní tyči nabíhajícího Černáka a ten si připsal druhý gól v ligové kariéře. Severočeši porazili Dynamo v nejvyšší soutěži po dvou zápasech, v minulé sezoně s ním získali jen bod.

Domácí: 29. Šulc, 76. Chramosta, 90+4. Černák

Hosté:

Domácí: Hanuš – Cools, Heidenreich, Akpudje, Polidar – Šulc (86. Surzyn), Kratochvíl, Houska (90+1. D. Souček), Jovović (80. Černák) – Sejk (86. Patrák), Chramosta (C).

Hosté: Janáček – Sladký, Králik (C), Skovajsa (46. Zajíc) – Sluka (46. Hora), Čoudek, Čavoš, Čolić (68. Matoušek) – Čmelík (80. Švec), P. Hellebrand, Potočný (58. Mršić).

Náhradníci

Domácí: Patrák, Černák, Konda, Richter, Souček, Považanec, Malínský, Surzyn, Hübschman

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.