Česko - Finsko 3:7České florbalistky prohrály na EFT v Uppsale i druhý zápas

České florbalistky podlehly ve druhém vystoupení na Euro Floorball Tour ve švédské Uppsale 3:7 Finsku a zůstávají bez bodu. V neděli od 10:00 čeká svěřenkyně trenéra Lukáše Procházky závěrečný duel se Švýcarskem.

Podobně jako v pátek při porážce 6:9 s úřadujícími mistryněmi světa Švédkami měly Češky i proti stříbrnému týmu z loňského MS právě v Uppsale dobrý vstup do utkání.

Ve 3. minutě otevřela skóre Vendula Maroszová a skórovala i ve svém druhém utkání v reprezentací. V polovině úvodní části zvýšila Eliška Trojánková. Na začátku druhé části ale smazaly ztrátu během 41 sekund Lura Manninenová a Ella Sundströmová a ve 34. minutě otočila stav Oona Kauppiová.

V čase 45:42 vyrovnala Karolína Mezerová, která se jako Maroszová prosadila i ve druhém startu za národní tým. Za 14 sekund ale odpověděla Oona Kauppiová a výhru Finska potvrdily ještě Milla Nordlundová, která skórovala dvakrát, a Johanna Homiová.

Euro Floorball Tour žen v Uppsale (Švédsko) :
Česko - Finsko 3:7 (2:0, 0:3, 1:4)
Branky a nahrávky: 3. Maroszová (Kubečková), 11. Trojánková (Brucháčková), 46. Mezerová (Kubečková) - 21. Manninenová (Nordlundová), 22. Sundströmová, 34. O. Kauppiová (Piispaová), 46. O. Kauppiová (Piispaová), 50. Nordlundová (O. Kauppiová), 55. Homiová, 60. Nordlundová (Pietiläová). Rozhodčí: Broadhall, Nordin (oba Švéd.). Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 110.
Švédsko - Švýcarsko 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)