TCL V Repre

Češky těsně přetlačily Švýcarsko. Po dvou porážkách mají první body, končí ale poslední

České florbalistky porazily na závěr turnaje Euro Floorball Tour ve švédské Uppsale 2:1 Švýcarsko a získaly první body. Svěřenkyně trenéra Lukáše Procházky přesto skončily kvůli nejhoršímu skóre v minitabulce s Finkami a Švýcarkami poslední.

Utkání Švýcarsko - Česko
zdroj: AP autor: Salvatore Di Nolfi

Po bezbrankové první třetině Češky otevřely skóre ve 26. minutě, kdy ideální přihrávku Venduly Maroszové proměnila do odkryté branky Marie Havlíčková. Devatenáctiletá Maroszová, která v národním týmu na turnaji debutovala, si tak i ve třetím duelu připsala bod a zakončila turnaj s bilancí 2+1.

Za 52 sekund rozehrála standardní situaci Magdaléna Plášková a Vanessa Rebecca Kertová zvýšila náskok. Přesně sedm minut před koncem Janu Christianovou prostřelila Celine Stettlerová, ale těsný náskok Češky uhájily.

Euro Floorball Tour žen v Uppsale (Švédsko):

Česko - Švýcarsko 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Havlíčková (Maroszová), 26. Keprtová (Plášková) - 53. Stettlerová. Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.). Bez vyloučení. Diváci: 108.

Švédsko - Finsko 8:5 (0:0, 3:2, 5:3)