Autor: iSport.cz, ČTK
0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

Hokejisté Poruby zdolali v 18. kole první ligy po obratu doma Litoměřice 3:2 v prodloužení a udrželi se v čele tabulky. Bodově se na ně dotáhla Třebíč, která vyhrála v Šumperku 2:0. Jediný bod ztrácí třetí Přerov, který zvítězil v Kolíně 4:1. Poslední „béčko“ Pardubic vyhrálo 2:1 po nájezdech nad Slavií.

Poruba prohrála s vítězem základní části minulé sezony od 19. minuty po brance Lukáše Válka a v čase 33:18 upravil v početní výhodě Ondřej Procházka na 2:0. Za 95 sekund odpověděl Dominik Hrníčko. Prodloužení vynutil při power paly 50 sekund před koncem třetí třetiny Adam Sedlák a v čase 61:28 dokonal obrat skóre kanadský bek Justin Lemcke.

Třebíč si připsala třetí výhru z posledních čtyř zápasů. V Šumperku otevřel skóre v čase 46:22 obránce Jiří Hunkes a výsledek pojistil v 50. minutě Miroslav Holec. Brankář Pavel Jekel udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Přerov vyhrál potřetí za sebou. V Kolíně se prosadil 40 sekund před koncem první třetiny Rok Macuh a ve 27. minutě zvýšil v přesilové hře Jakub Svoboda. Na gól domácího Jana Veselého v početní výhodě odpověděl také v přesilovce bek Tomáš Kudělka a v 53. minutě domácí Kozlově opět pykali za vyloučení po brance Jakuba Kubeše.

Teprve druhou výhru z posledních sedmi duelů oslavil Zlín, který doma zdolal Sokolov 3:0. Na branku se na Zimním stadionu Luďka Čajky čekalo až do času 45:47, kdy v přesilové hře skóroval obránce Jan Bartko. Výhru pojistili Bedřich Köhler a Pavel Kubiš. Brankář Daniel Huf udržel poprvé v ročníku čisté konto.

Jihlava v Pelhřimově prohrála s Prostějovem 3:5. Pod výhru Jestřábů se shodně gólem a asistencí podepsali Matouš Venkrbec, Tomáš Jáchym a Tomáš Jiránek.

Poslední Pardubice B zdolaly v Chrudimi třináctou pražskou Slavii 2:1 po samostatných nájezdech. V rozstřelu rozhodl Tomáš Urban.

Výsledky 18. kola první hokejové Chance ligy:

Jihlava - Prostějov 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 17. Skořepa, 32. Šik, 45. Fronk - 6. Malák, 13. Venkrbec, 35. Maruna, 44. T. Jáchym, 60. Jiránek. Rozhodčí: Zavřel, Jechoutek - Zídek, Blažek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 486.

Zlín - Sokolov 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 46. Bartko, 50. Köhler, 55. Kubiš. Rozhodčí: Čáp, Micka - Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1752.

Šumperk - Třebíč 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 47. Hunkes, 50. Holec. Rozhodčí: Cabák, Rapák - Vašíček, Bezděk. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 898.

Kolín - Přerov 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 34. J. Veselý - 20. Macuh, 27. Jakub Svoboda, 39. Kudělka, 53. Kubeš. Rozhodčí: Grygera, Květoň - Beneš, Pěkný. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:3. Diváci: 756.

Pardubice B - Slavia Praha 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 24. T. Kaut, rozhodující sam. nájezd T. Urban - 42. T. Knotek. Rozhodčí: Jaroš, Mejzlík - Thuma, Maňák. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 403.

Poruba - Litoměřice 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 35. Hrníčko, 60. A. Sedlák, 62. Lemcke - 19. Válek, 34. O. Procházka. Rozhodčí: Kubičík, Koziol - Kráľ, Roupec. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 1162.