Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

V elektrizující atmosféře Motor srazil nenáviděný Mountfiled

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 04.11.2022 22:27

V osmnáctém kole Tipsport extraligy vyhráli dnes hokejisté českobudějovického Motoru v třaskavém duelu nad Hradcem Králové 2:1. V neděli se Jihočeši představí v Olomouci (17), poté následuje reprezentační přestávka.

Motor České Budějovice - Mountfield Hradec Králové 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Jihočeši do duelu nastoupili s uzdraveným Gulašem i posilou Vondrkou, jak ostatně avizovali dopředu. První třetina byla vyrovnaná a protože oba gólmani byli bezchybní, branka nepadla. Poprvé se skóre měnilo ve 27. minutě. Dobrou práci před soupeřovou brankou odvedl Čachotský a Matěj Toman zamířil přesně – 1:0. Za osm minut bylo ale vyrovnáno. Po přečíslení se trefil Smoleňák, který si neodpustil poté provokativní gesto směrem k domácímu kotli, který ho během zápasu několikrát počastoval hanlivým pokřikem. Ve 47. minutě přišel moment, který dostal už tak nažhavené publikum do ještě většího varu. Přikryl dotlačil kotouč do hradecké klece těsně po odpískání. Sudí po zkoumání videa branku uznali, ale po trenérské výzvě ze strany hostí ji odvolali kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Rozhodnutí přišlo dvě minuty před koncem, kdy se bombou prosadil domácí obránce Vráblík a Budvar aréna byla na nohou.

Branky a nahrávky: 27. Toman (Čachotský), 58. Vráblík (Štencel, Pech) – 35. Smoleňák (Lalancette, F. Pavlík). Vyloučení: 4:5, bez využití. Rozhodčí: T. Horák, Pražák – Brejcha, Malý. Diváků: 6308.

Motor: Strmeň – Vráblík, Štencel, Marcel, Šenkeřík, Kachyňa, Bindulis – Gulaš, Pech, Vondrka – Valský, M. Hanzl, Dzierkals – F. Přikryl, Toman, Čachotský – Karabáček, Vopelka, Chlubna. Trenéři Modrý, Čermák a Fousek.

Hradec: Kiviaho – McCormack, Kalina, Blain, Piegl, F. Pavlík, Huttula – Zachar, Lev, Okuliar – Jergl, Lalancette, Smoleňák – Kelly Klíma, Cingel, R. Pavlík – Štohanzl, Pilař. Trenéři T. Martinec, P. Svoboda a Hamara.

Hlasy trenérů:

Jaroslav Modrý (Motor): "Našli jsme cestu k vítězství. Kluci bojovali, podali výborný výkon podpořený perfektním Honzou Strmeněm v brance před skvělou diváckou kulisou. Milan Gulaš s Michalem Vondrkou přinesli zkušenost a zklidnili náš tým. Jsme rádi, že se Michal rozhodl nám pomoci. Je to charakterní kluk a jeho přínos pro kabinu je k nezaplacení."

Petr Svoboda (Hradec): "Vyrovnané utkání se spoustou šancí na obou stranách. Začali jsme hrát, až když jsme dostali gól. Hned po vyrovnání jsme spálili velkou šanci. Za předvedený výkon bychom si bod asi zasloužili, ale je třeba hrát celých šedesát minut."