Mönchengladbach porazil 3:1 Stuttgart a je v německé lize sedmý

foto Fotbalisté domácí Borussie Mönchengladbach se radují z gólu v utkání německé ligy se Stuttgartem 4. listopadu 2022.

Berlín - Fotbalisté Mönchengladbachu ukončili v předehrávce 13. kola bundesligy období tří zápasů bez vítězství výhrou 3:1 nad Stuttgartem. Borussia se v neúplné tabulce posunula na sedmé místo, VfB je dva body nad pásmem sestupu patnáctý.

Mönchengladbach nastartoval gólem už ve 4. minutě německý reprezentant Jonas Hofmann, jenž se vrátil do sestavy po dvou zápasech po zranění. Ve 25. minutě zvýšil Marcus Thuram a devátou brankou se dotáhl na nejlepší kanonýry sezony Niclase Füllkruga z Brém a Christophera Nkunkua z Lipska.

Stuttgart snížil ve 35. minutě díky Tiagu Tomásovi a mohl nadále doufat v první venkovní vítězství v roce 2022. Nedosáhl však ani na vyrovnání, v nastavení pečetil výhru domácích Patrick Herrmann.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Mönchengladbach - Stuttgart 3:1 (4. Hofmann, 25. Thuram, 90.+4 Herrmann - 35. Tomás).