Třebíč se dotáhla na vedoucí Porubu, Zlín ztratil vedení, ale vyhrál

foto Ilustrační foto - Zimní stadion v Třebíči.

Praha - Hokejisté Třebíče porazili v 19. kole první ligy doma Pardubice B 4:1 a bodově se dotáhli na vedoucí Porubu, která má ale dva zápasy k dobru. Zlín sice ztratil v Prostějově vedení 5:1, nicméně šestou porážku z posledních osmi zápasů nedopustil a vyhrál 6:5 po samostatných nájezdech.

Třebíč oslavila výhru i v desátém domácím duelu v sezoně. V 25. minutě se ujala vedení díky brance Miroslava Holce v přesilové hře a v čase 33:25 využil další početní výhodu Martin Dočekal. Za 119 sekund sice zareagoval Tomáš Kaut, ale v 38. minutě svým druhým gólem v utkání zvýšil Dočekal na 3:1. Sedm minut před koncem ještě pečetil výsledek Michal Vodný.

Zlín po pěti porážkách z předešlých šesti zápasů vyhrál podruhé za sebou, i tak si mohli Berani vyčítat ztrátu. V Prostějově vedli už v 16. minutě 3:0 díky brankám Denise Kindla, Antonína Honejska a Šimona Frömela. V polovině utkání sice snížil Tomáš Jiránek, jenže vzápětí se za Berany prosadil v přesilové hře Pavel Kubiš a ve 34. minutě zvýšil Jiří Ondráček už na 5:1.

Jestřábi však závěrečnou část ovládli díky gólům Jiránka, Daniela Maláka, Tomáše Jáchyma a Romana Vlacha, který vynutil nastavení v čase 58:48. Syn zlínského kouče Rostislava Vlacha už v prvním souboji ve Zlíně 28. září rozhodl dvěma góly o výhře Prostějova 2:1 v prodloužení. Tentokrát se radoval jeho otec, protože v rozstřelu se prosadili jen hostující Honejsek a Tomáš Pospíšil.

Po sérii tří vítězství neuspěl třetí Přerov, který doma podlehl Frýdku-Místku 0:1. Jedinou branku vstřelil ve 34. minutě Vladimír Svačina. Brankář Vojtěch Mokry udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Čtvrtou výhru z posledních šesti utkání si připsala pražská Slavia, která doma zdolala Kolín 2:1. Prohrávala sice od 6. minuty po přesilovkové trefě Kryštofa Ouřady, ale ještě v prví třetině vyrovnal Tomáš Pšenička a ve 38. minutě otočil výsledek Michal Simon.

První porážku v pátém duelu pod vedením nové trenérské dvojice Jiří Weintritt, Radim Kucharczyk utrpěl Vsetín, který doma podlehl Jihlavě 1:2. Vedl sice od 8. minuty po gólu Romana Přikryla, jenže v čase 35:23 zahájil obrat ve vlastním oslabení Patrik Miškář a dvě vteřiny před koncem druhé třetiny jej dovršil v přesilovce pěti proti třem Tomáš Harkabus.

Po třech porážkách zabraly Litoměřice, které doma porazily Šumperk 6:3. Gólem a dvěma asistencemi pomohl k vítězství Josef Slavíček a třemi přihrávkami Lukáš Válek.

19. kolo první hokejové Chance ligy:

Slavia Praha - Kolín 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 18. T. Pšenička, 38. M. Simon - 6. Ouřada. Rozhodčí: Čáp, Hucl - Baxa, Belko. Vyloučení: 7:9, navíc Všetečka - Naar oba 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 1015.

Přerov - Frýdek-Místek 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 34. Svačina. Rozhodčí: Koziol, Mejzlík - Vašíček, Bezděk. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 1277.

Vsetín - Jihlava 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky: 8. R. Přikryl - 36. Miškář, 40. T. Harkabus. Rozhodčí: Zubzanda, Cabák - Kráľ, Maňák. Vyloučení: 5:4, navíc J. Říha (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3090.

Litoměřice - Šumperk 6:3 (3:2, 2:0, 1:1)

Branky: 5. Kracík, 7. O. Procházka, 18. P. Svoboda, 29. Slavíček, 32. Jícha, 41. Kuťák - 10. a 60. Žálčík, 8. Matěj Svoboda. Rozhodčí: Zavřel, R. Svoboda - Kokrment, Beneš. Vyloučení: 7:8, navíc Jícha (Litoměřice) 10 min. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1220.

Prostějov - Zlín 5:6 po sam. nájezdech (0:3, 1:2, 4:0 - 0:0)

Branky: 30. a 46. Jiránek, 54. Malák, 55. T. Jáchym, 59. R. Vlach -10. a rozhodující sam. nájezd Honejsek, 7. D. Kindl, 16. Frömel, 32. Kubiš, 34. J. Ondráček. Rozhodčí: Bejček, Valenta - Polák, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2712.

Třebíč - Pardubice 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky: 34. a 38. Dočekal, 25. Holec, 53. Vodný - 36. T. Kaut. Rozhodčí: Jechoutek, Květoň - Otáhal, Blažek. Vyloučení: 1:6. Využití: 2:0. Diváci: 916.

17:30 Jihlava - Litoměřice,

18:00 Sokolov - Vsetín, Šumperk - Prostějov, Pardubice B - Přerov, Poruba - Slavia Praha, Frýdek-Místek - Kolín.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 16.04.2024 ČTK