Juventus ovládl velké italské derby, Inter sestřelili Rabiot a Fagioli

foto Fotbalista Juventusu Nicolo Fagioli (vpravo) dává gól Interu Milán v utkání italské ligy 6. listopadu 2022.

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín ovládli ve 13. kole Serie A velké itaské derby s Interem Milán, který doma porazili 2:0. Lazio Řím vyhrálo 1:0 městské derby s AS Řím. Fiorentina zvítězila na hřišti Sampdorie Janov 2:0, Antonín Barák nastoupil v 83. minutě utkání. Monza po třech prohrách uspěla, doma si poradila s oslabenou Veronou 2:0.

Fotogalerie

Inter měl v první půli menší herní převahu, do velké šance se dostal Dumfries, ve skluzu ale netrefil branku. Juventus za celý první poločas nezaznamenal střelu na branku, v duelech s Interem vůbec poprvé od roku 2004.

Ve druhém poločase však šli domácí do vedení hned po první střele mezi tyče. Kostič z levé strany přihrával na střed, kde Rabiot z první vystřelil na zadní tyč a Onana nestihl zasáhnout. V 63. minutě i druhý přesný pokus Juventusu skončil v síti, gól byl však videorozhodčím odvolán, protože Danilo se při akrobatické střele dotkl míče rukou.

Domácím se podařilo prosadit ještě jednou, Kostič opět přihrával a střela Fagioliho po teči bránícího hráče skončila v brance. Juventus se díky výhře v "Derby d'Italia" posunul na páté místo, Inter je sedmý.

Zápas mezi římskými rivaly rozhodla jediná branka po velké chybě stopera Ibaňeze. Brazilec ztratil ve 29. minutě míč při rozehrávce ve vlastním vápně, ten získal Pedro a nabídl Felipe Andersonovi jasnou příležitost, kterou útočník proměnil.

O čtyři minuty později mohlo být vyrovnáno, Zaniolo ale trefil pouze břevno. Lazio je po výhře v "Derby della Capitale" na třetím místě za vedoucí Neapolí a druhým AC Milán, AS Řím je pátý.

Fiorentina nastoupila proti devatenácté Sampdorii v základní sestavě bez Baráka, který ve čtvrtečním zápase Konferenční ligy zaznamenal branku a asistenci. Skóre otevřel ve 4. minutě Bonaventura přízemní střelou z kraje malého vápna. Ve druhém poločase stanlvil konečné skóre Milenkovič hlavičkou po rohu.

Osmou porážku za sebou v italské lize si připsali fotbalisté Verony, kteří podlehli na hřišti Monzy 0:2. Poslední tým ligové tabulky hrál již od 27. minutě v deseti, kdy byl vyloučen Magnani. Monza zužitkovala početní výhodu až ve druhé půli, kdy se trefil Carlos Augusto. V poslední minutě základní hrací doby ještě upravil skóre Colpani.

Boloňa otočila zápas s Turínem ve druhém poločase a zvítězila 2:1. Na gól Lukiče z pokutového kopu odpověděl nejdříve Orsolini a poté v 73. minutě rakouský obránce Posch. David Zima se v dresu vítězů na trávník nedostal.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

Boloňa - FC Turín 2:1 (64. Orsolini, 73. Posch - 26. Lukič z pen.), Monza - Hellas Verona 2:0 (68. Carlos Augusto, 90. Colpani), Sampdoria Janov - Fiorentina 0:2 (4. Bonaventura, 58. Milenkovič), AS Řím - Lazio Řím 0:1 (28. Felipe Anderson), Juventus Turín - Inter Milán 2:0 (52. Rabiot, 84. Fagioli).