Nakashima - Lehečka 4:1, 4:3, 4:2Lehečka druhý zápas na Turnaji mistrů pro mladé hráče prohrál

Aktualizováno

Český tenista Jiří Lehečka ve druhém vystoupení na Turnaji mistrů mladých hráčů v Miláně neuspěl a promarnil šanci zajistit si v předstihu postup do semifinále. Brandonu Nakashimovi z USA podlehl 1:4, 3:4 a 2:4.

Český tenista Jiří Lehečka druhý zápas na Turnaji mistrů mladých hráčů v Miláně prohrál.

Lehečka od začátku na soupeře nestačil. Ve druhém setu sice jednadvacetiletý Čech dokázal srovnat z 1:3 na 3:3 a vynutit si tie-break, v něm už ale měl opět navrch Nakashima.

Ve třetí sadě se Lehečka ujal vedení 2:0, ale Nakashima čtyřmi body za sebou zápas rozhodl. První český účastník juniorského Turnaje mistrů propásl možnost projít už dnes do semifinále, kam by ho posunula jakákoliv výhra.

Ve druhém utkání Zelené skupiny se Italové Francesco Passaro a Matteo Arnaldi postarali o nejdelší zápas v pětileté historii turnaje. Passaro navzdory křečím po dvou hodinách a 38 minutách zvítězil 4:3, 2:4, 3:4, 4:7 a 4:3.

Dosavadní maximum překonal duel domácí dvojice o pět minut. Dosud rekord patřil loňskému zápasu, ve kterém si Lorenzo Musetti poradil 4:3, 4:3, 2:4 3:4, 4:2 s Hugem Gastonem z Francie.

Polky podlehly Američankám

Američanky porazily na finálovém turnaji Poháru Billie Jean Kingové v Glasgow v úvodním utkání skupiny D 2:1 Polsko, které bude ve čtvrtek prvním soupeřem českého týmu. Středeční zápas rozhodla až půl hodiny po půlnoci čtyřhra, v které Cori Gauffová a Caty McNallyová zdolaly Magdu Linetteovou a Alicju Rosolskou 6:1, 6:2.

O jediný polský bod se postarala Linetteová, která zvítězila nad někdejší finalistkou US Open Madison Keysovou 6:4, 4:6, 6:2 a vyrovnala stav zápasu na 1:1. V úvodní dvouhře Magdalena Frechová podlehla letošní finalistce Australian Open Danielle Collinsové 4:6, 6:3, 6:7. Polkám chybí v Glasgow světová jednička Iga Šwiateková.

Úspěšný debut v týmové soutěži má za sebou Paula Badosaová, která zařídila dvěma body vítězství Španělska nad Kazachstánem 3:0 ve skupině C. Bývalá světová dvojka nejprve zdolala úřadující wimbledonskou šampionku Jelenu Rybakinovou 6:2, 3:6, 6:4 a pak s Alionou Bolsovovou Zadoinovovou vyhrála i čtyřhru.

"Hrála jsem tu poprvé a užila jsem si každou minutu na kurtu," uvedla Badosaová. Španělky mají po výhře velkou naději na první semifinálovou účast po 14 letech.

Tenisový Turnaj mistrů hráčů do 21 let v Miláně (tvrdý povrch, dotace 1,4 milionu dolarů):
Zelená skupina:
Nakashima (4-USA) - Lehečka (5-ČR) 4:1, 4:3 (7:2), 4:2
Passaro (8-It.) - Arnaldi (9-It.) 4:3 (9:7), 2:4, 3:4 (4:7), 4:7 (7:4), 4:3 (10:8)
1.Nakashima2206:22
2.Lehečka2113:31
3.Passaro2113:51
4.Arnaldi2024:60
Červená skupina:
Draper (3-Brit.) - Tseng Chun-hsin (5-Tchaj-wan) 1:4, 4:2, 4:3 (7:2), 4:2,
Stricker (7-Švýc.) - Musetti (2-It.) 4:3 (7:5), 4:3 (8:6), 3:4 (7:9), 3:4 (6:8), 4:3 (7:3)
Švýcarsko - Itálie 3:0
Teichmannová - Cocciarettová 6:3, 4:6, 7:6 (7:5), Bencicová - Paoliniová 7:5, 6:3, Bencicová, Teichmannová - Paoliniová, Trevisanová 7:6 (7:5), 6:1.