SESTŘIHY: Florida vymazala Nečase. Penguins vyhráli, ale přišli o Ruttu

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Hokejisté Floridy, za které nastoupil český obránce Radko Gudas, porazili v nočním utkání NHL Carolinu 3:0. Útočník Martin Nečas tak nebodoval podruhé v řadě. Pittsburgh Penguins zvítězili 4:1 ve Washingtonu a ukončili bídnou sérii sedmi proher za sebou. Utkání však po tvrdém ataku od Alexandra Ovečkina nedohrál bek Jan Rutta. Minnesota po obratu vyzrála na Anaheim (4:1), v jehož dresu se premiérově trefil (jako jediný) Slovák Pavol Regenda.

Rutta projížděl ve 33. minutě za brankou Pittsburghu s pukem na hokejce a chtěl jej pod tlakem napadajícího Matta Irwina rozehrát, když se přiřítil Ovečkin a srazil jej na led. Rozhodčí elitního kanonýra nepotrestali, naopak vyloučili českého beka, který o pár sekund později Ovečkina krosčekoval. Pittsburgh v následném oslabení zvýšil trefou Brocka McGinna na 2:0.

Rutta poté odstoupil pro potíže v horní části těla a Pittsburgh dohrával zápas od konce druhé třetiny na čtyři klasické obránce, protože se mu zranil i Pierre-Olivier Joseph. Oslabení Penguins se ale semkli a základ úspěchu položili mezi 28. až 36. minutou, během který vstřelili první tři góly zápasu. Hosté zastavili sérii sedmi porážek.

Florida se ujala vedení v čase 9:21 dorážkou Nicka Cousinse a zbylé dva góly vstřelila v závěrečných deseti minutách. V přesilové hře zvýšil Aleksander Barkov a výhru zpečetil Sam Bennett při power play Caroliny. Hlavní postavou zápasu byl Spencer Knight, který zneškodnil čtyřicet střel včetně šesti pokusů Nečase. Z výhry se radoval i Radko Gudas, jenž v utkání zblokoval nejvíce střel ze všech (4) a připsal si i tři srážky.

Domácí: 09:25. Cousins, 50:20. Barkov, 59:54. Bennett

Hosté:

Domácí: Knight (Bobrovskij) – Montour, Forsling, Gudas, Mahura, M. Staal, Kiersted – White, Barkov, Verhaeghe – Reinhart, Lundell, Lomberg – Cousins, Bennett, Luostarinen – Heponiemi, E. Staal, Balcers.

Hosté: Raanta (Kočetkov) – Burns, Slavin, Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan, Coghlan – Jarvis, Aho, Teräväinen – Nečas, Kotkaniemi, A. Svečnikov – Fast, J. Staal, Martinook – Stepan, Noesen.

O´Rourke, Dunning – Nansen, Cormier

FLA Live Arena, Sunrise

Návštěva

13 225 diváků

Domácí: 52:22. Johansson

Hosté: 27:43. Zucker, 32:53. McGinn, 35:05. Petry, 58:24. Guentzel

Domácí: Kuemper (C. Lindgren) – T. van Riemsdyk (A), E. Gustafsson, Jensen, Fehérváry, Irwin, Alexejev – Sheary, Kuzněcov (A), Ovečkin (C) – Johansson, D. Strome, Milano – Aube-Kubel, Eller, Mantha – Hathaway, Dowd, Protas.

Hosté: DeSmith (Jarry) – Letang (A), M. Pettersson, Petry, P. Joseph, Rutta, Dumoulin – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), Zucker – Heinen, Carter, McGinn – Archibald, Poehling, Hållander.

Charron, Skilliter – MacPherson, Galloway

Capital One Arena, Washington

Návštěva

18 573 diváků

Domácí: 00:55. Suzuki, 08:47. Xhekaj, 12:23. Dach, 33:01. Hoffman, 55:02. Dach

Hosté: 44:46. L. Schenn, 48:57. Höglander

Domácí: Montembeault (Allen) – Guhle, Savard, Edmundson, Xhekaj, Kovacevic, Harris – Caufield, Suzuki, Dach – Dadonov, Drouin, Monahan – Hoffman, Dvorak, Gallagher – Pezzetta, Armia, Evans.

Hosté: Demko (S. Martin) – Ekman-Larsson, T. Myers, Q. Hughes, L. Schenn, Rathbone, Bear – Podkolzin, Horvat, Garland – Kuzmenko, Michejev, E. Pettersson – Pearson, J. Miller, Boeser – Aman, Studnicka, Höglander.

Joannette, Hebert – Alphonso, Murray

Bell Centre, Montreal

Návštěva

21 105 diváků

Domácí: 33:24. Regenda

Hosté: 36:37. Kaprizov, 41:41. Dumba, 43:23. Kaprizov, 51:42. Cramarossa

Domácí: Gibson (Stolarz) – Kulikov, Klingberg, Benoit, Fowler (A), Beaulieu, Shattenkirk – Comtois, Zegras, Terry (A) – McTavish, R. Strome, Vatrano – Max Jones, Lundeström, Silfverberg (A) – Regenda, Gawdin, Leason.

Hosté: Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, F. Gaudreau, Zuccarello – Eriksson Ek (A), Boldy, Dewar – Rossi, Shaw, Jost – Steel, Cramarossa.