Zde může být vaše reklama.

Skvělý výsledek Hokejisté HC Olomouc vyhráli nad Hradcem

Hokejisté HC Olomouc vyhráli nad Hradcem

27. 11. 2022 - 19:35

Na prohru z Kladna dali hokejisté HC Olomouc rychle a razantně zapomenout. Dnes si totiž doma poradili hladce s Hradcem Králové.

V první třetině šlo ještě o v zásadě vyrovnané utkání. Mora ji vyhrála jedna nula, když se ve 12. minutě trefil Navrátil. Prostřední perioda potom byla ve znamení hanácké brankové smršti. Během osmi minut nasázeli domácí tři góly. Postupně se trefili Olesz, Ondrušek a Káňa. A cesta Mory za ziskem dalších tří bodů byla volná. V poslední periodě pak bylo k vidění několik šarvátek. Za bitku si šlo na pět minut posedět celkem deset hráčů. V závěru pak Mora zaokrouhlila stav pátou brankou.

„Snažili jsme se po Kladně udělat maximum pro to, abychom se vrátili ke své hře a chytili úvod zápasu. To se povedlo. Pak nás výborní diváci hnali dopředu. Po druhém gólu jsme z toho trošku vypadli, ale dokázali jsme to ustát. Rozhodl třetí gól, pak už se to jen dohrávalo,“ řekl Boris Žabka, asistent trenéra HC Olomouc. „Nechceme hodnotit vyloučení. Bylo to rozkouskované, nepamatuju si, kdy by takový zápas byl. Ale v zápalu boje se to stane,“ podotkl Žabka.

HC Olomouc – Hradec Králové 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Navrátil (Kunc, Plášek), 25. Olesz (Ondrušek, Kusko), 32. Ondrušek, 33. Káňa (Knotek, Dujsík), 59. Knotek (Káňa). Rozhodčí: Šír, Cabák – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 4:9, navíc Nahodil, Kunc, Kusko, Škůrek, Bambula – Lalancette, Kevin Klíma, Kelly Klíma, Okuliar, Kalina. Diváci: 4262.

HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Dujsík, Mareš, Škůrek, Černý, Švrček, Řezníček – Káňa, Knotek, Bambula – Kusko, Nahodil, Olesz – Plášek, Kunc, Navrátil – Menšík, Anděl, Rutar. Trenér Jan Tomajko.
Hr. Králové: Růžička – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Pilař, Pavlík, Marcel – Kev. Klíma, Lalancette, Jergl – Zachar, Lev, Doležal – Okuliar, Cingel, Kel. Klíma – Pavlík, Štohanzl, Pajer. Trenér Tomáš Martinec.