Slalomářka Dubovská byla v Killingtonu 22., Holdenerová se dočkala vítězství

foto Česká lyžařka Martina Dubovská obsadila 27. listopadu v závodu Světového poháru ve slalomu v americkém Killingtonu 22. příčku.

Killington (USA) - Lyžařka Martina Dubovská obsadila ve slalomu v americkém Killingtonu dvaadvacátou příčku a poprvé v této sezoně Světového poháru se nevešla do první dvacítky. První výhru ve slalomu v elitním seriálu mohla oslavit Švýcarka Wendy Holdenerová, která byla před dnešním závodem už třicetkrát na stupních vítězů, ale nikdy nezvítězila. Tentokrát se podělila o první příčku se Švédkou Annou Swennovou Larssonovou, pro niž to byla rovněž vítězná slalomová premiéra.

Dubovská v obou kolech nabírala ztrátu ve druhé polovině trati. Po první jízdě jí patřila průběžně sedmnáctá příčka, a když projela cílem druhého kola, zařadila se dokonce až na devátou pozici. Její propad zmírnily chyby a výpadky některých výše postavených závodnic, takže si nakonec pohoršila o pět příček. Na třinácté a osmnácté místo z úvodních slalomů v Levi ale nenavázala.

K nelibosti domácích fanoušků nezopakovala triumfy ze severu Evropy domácí favoritka Mikaela Shiffrinová. Po prvním kole vedla, ale ve druhé jízdě průběžně ztrácela a klesla na páté místo. Zaostala o 59 setin za průběžně vedoucími Holdenerovou a Larssonovou, které mohly společně slavit triumf.

Devětadvacetiletá Holdenerová, která ve Světovém poháru debutovala už před dvanácti lety, po patnácti druhých a patnácti třetích příčkách poprvé vyhrála závod SP ve slalomu. O dva roky starší Švédka se dočkala po šesti medailových umístěních v této disciplíně.

Poprvé v této sezoně dokončila závod druhá česká reprezentantka Elese Sommerová, ale po 43. místě v prvním kole do finálové třicítky nepostoupila.

SP ve sjezdovém lyžování v Killingtonu (USA):

Ženy - slalom: 1. Holdenerová (Švýc.) 1:42,97 (50,56+52,41) a Larssonová (Švéd.) 1:42,97 (50,73+52,24), 3. Truppeová (Rak.) -0,22 (51,38+51,81), 4. Vlhová (SR) -0,44 (50,66+52,75), 5. Shiffrinová (USA) -0,59 (50,35+53,21), 6. Tvibergová (Nor.) -0,69 (51,80+51,86), ...22. Dubovská -2,06 (52,52+52,51), 43. Sommerová (obě ČR) - nepostoupila do 2. kola.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 39 závodů): 1. Shiffrinová 265 b., 2. Holdenerová 240, 3. Vlhová 220, 4. Larssonová 180, 5. Hectorová (Švéd.) 107, 6. Stjernesundová (Nor.) 104, ...19. Dubovská 42.

Průběžné pořadí slalomu (po 3 z 11 závodů): 1. Shiffrinová 245, 2. Holdenerová 225, 3. Larssonová 180, 4. Vlhová 170, 5. Hectorová 107, 6. Dürová (Něm.) 103, ...16. Dubovská 42.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 29.03.2024 ČTK