Švýcarský lyžař Odermatt vyhrál v Lake Louise první super-G sezony

foto Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál v Lake Louise úvodní superobří slalom sezony 27. listopadu.

Lake Louise (Kanada) - Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál v Lake Louise úvodní superobří slalom sezony. Držitel velkého křišťálového glóbu z minulého ročníku si druhým podzimním vítězstvím pojistil vedení ve Světovém poháru.

Pětadvacetiletý Odermatt dosud ve všech třech závodech této sezony skončil na stupních vítězů. V říjnu vyhrál zahajovací obří slalom v Söldenu a v sobotu byl v Kanadě třetí ve sjezdu.

Druhý dnes skončil právě sobotní vítěz Aleksander Aamodt Kilde z Norska, jenž na Odermatta ztratil 37 setin sekundy. Třetí byl s odstupem 78 setin úřadující dvojnásobný olympijský šampion v super-G Matthias Mayer z Rakouska.

"Byla to hodně dobrá jízda. Jsem rád, že se mi podařila odveta proti Aleksovi. Všechno dnes fungovalo skvěle," pochvaloval si Odermatt po 13. pohárové výhře v kariéře.

Závod byl zhruba na dvacet minut přerušen kvůli pádu Maura Caviezela, jemuž se zařízla lyže do sněhu. Švýcar se uhodil o ledovatou sjezdovku do hlavy a bezvládně doklouzal k ochranným sítím. Po zhruba deseti minutách se s krvácející odřenou tváří postavil na nohy, ale i tak byl z trati transportován vrtulníkem. Čtyřiatřicetiletý lyžař utrpěl už začátkem roku 2021 poranění mozku při tréninku v Garmisch-Partenkirchenu a v sobotu absolvoval první závod SP od prosince 2020.

Z Kanady se kolotoč Světového poháru přesouvá do Spojených států amerických, kde jsou v závěru příštího týdne na programu další superobří slalom a dva sjezdy v Beaver Creeku.

SP ve sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Muži - superobří slalom: 1. Odermatt (Švýc.) 1:32,53, 2. Kilde (Nor.) -0,37, 3. Mayer -0,78, 4. Kriechmayr (oba Rak.) -0,86, 5. Bailet (Fr.) a Sander (Něm.) oba -1,16.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 39 závodů): 1. Odermatt 260, 2. Kilde 180, 3. Hemetsberger (Rak.) 116, 4. Mayer 110, 5. Kranjec (Slovin.) 80, 6. Kriechmayr 78.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 29.03.2024 ČTK