Liga mistrů UEFA

Riiberovu dominanci narušil krajan Oftebro. Vytrval skončil v Lillehammeru za třicítkou

V letošní sezoně Světového poháru severské kombinace to Jarl Magnus Riiber zřejmě nebude mít tak lehké jako dřív. V Lillehammeru obsadil druhé místo, přičemž triumf mu vyfoukl norský krajan Jens Luras Oftebro. České barvy hájila trojice Tomáš Portyk, Jan Vytrval a Lukáš Daněk a ani jeden nebodoval. Nejlepším byl Vytrval na 33. místě, Daněk obsadil 40. příčku a Portyk 44. místo.

Nejlepší český skok od Vytrvala na středním můstku

Oftebro si pro první vítězství v sezoně doběhl v čase 24:04,7 a vyhrál s náskokem 9,5 sekundy před krajanem Jarlem Magnusem Riiberem. Celkový vítěz posledních čtyř ročníků vyhrál předchozí dva závody.

Třetí místo obsadil úřadující olympijský šampion Vinzenz Geiger z Německa. Jeho krajan Julian Schmidt obsadil sedmou příčku a z prvního místa průběžného pořadí seriálu se propadl na třetí příčku.

Novým lídrem je obhájce Riiber se ziskem 298 bodů. Dnešní vítěz Oftebro si s 270 body polepšil na druhou pozici. Schmid má 261 bodů.

Nejlepší z Čechů Vytrval na 33. místě ztratil na vítěze téměř tři minuty. Daněk doběhl na 40. místě a Portyk na 44. příčce.

Závod SP v severské kombinaci v Lillehammeru (Norsko):

Muži: 1. Oftebro 24:04,7, 2. Riiber (oba Nor.) -9,5, 3. Geiger (Něm.) -39,2, ...33. Vytrval -2:55,0, 40. Daněk -3:15,2, 44. Portyk (všichni ČR) -3:39,2.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 23 závodů): 1. Riiber 298 b., 2. Oftebro 270, 3. Schmid (Něm.) 261, ...34. Portyk 10, 44. Vytrval 2.