Panorama

Ski Classics odstartoval v Bad Gasteinu. Z vítězství se radoval Team Engcon s famózní Dahlovou

Další ročník seriálu dálkových běhů Ski Classics začal v rakouském Bad Gasteinu. Ve startovní listině 35 družstev nescházelo mimo jiné 14 českých reprezentantů v čele se Stanislavem Řezáčem ze Slavia pojišťovna Sport Teamu, který obsadil čtrnácté místo. Z tuzemských družstev si ještě lépe vedl eD system Silvini s Petrou Hynčicovou, jenž dojel osmý. Z triumfu se radoval Engcon, který táhla zejména skvělá Švédka Ida Dahlová.

Tým Engcon vyhrál prolog nové sezony Ski Classics

Na druhém místě dojel s odstupem 11 sekund Team Aker Dahlie v sestavě se Švédem s českými kořeny Maxem Novakem a z "bronzu" se radoval Ramudden v čele s další Švédkou Linou Korsgrenovou, který zaostal za Engconem o 25 vteřin.

Do klasifikace se započítával cílový čas druhého nejlepšího muže a druhé nejlepší ženy. Pro družstva to znamenalo nutnost spolupráce k dosažení nejlepšího celkového času.

Seriál Ski Classics bude individuálním závodem pokračovat v Bad Gasteinu už v neděli. Přímý přenos sledujte od 9:05 exkluzivně na ČT sport Plus.