Trentino - Karlovarsko 3:0Volejbalisté Karlovarska v Lize mistrů hladce prohráli s favoritem

Volejbalisté Karlovarska poprvé v tomto ročníku Ligy mistrů nezískali ani set. Trentinu, za které odehrál celý zápas český smečař Donovan Džavoronok, v Itálii ve čtvrtém kole skupiny D podlehli 0:3 po setech 17:25, 15:25 a 17:25. Zápas extraligového šampiona s poraženými finalisty posledních dvou ročníků Ligy mistrů trval jen 63 minut.

Volejbalisté Karlovarska (ilustrační foto)

Hráči Trentina se teprve v úterý vrátili z Brazílie, kde získali stříbro na mistrovství světa klubů. Trenér Angelo Lorenzetti dal tentokrát příležitost i několika hráčům, kteří obvykle do základní sestavy nepatří. Díky tomu se od začátku dostal na palubovku i Džavoronok, jenž po letním přestupu plní spíše roli střídajícího hráče. Proti Karlovarsku, kde v minulosti také působil, zaznamenal 14 bodů. Byl druhým nejproduktivnějším hráčem domácích po italském mistru světa Alessandru Michielettovi.

Trentino mělo zápas pod kontrolou. Západočeši, kteří v sobotu s Libercem přišli v domácí extralize o neporazitelnost, se nedokázali prosadit v útoku a zejména v prvním setu hodně kazili servis. Úvodní dvě sady byly od začátku jednoznačné. Trenér Jiří Novák své svěřence nabádal k větší odvaze, což se dařilo v úvodu třetího setu.

Karlovarsko v něm vedlo 6:4 a pak ještě 10:9, ale poté domácí šestibodovou sérií skóre otočili a set bez problémů dotáhli do vítězného konce. Žádný volejbalista českého týmu se nedostal přes deset bodů, neproduktivnější byl slovenský smečař Jakub Ihnát s osmi.

Další zápas v Lize mistrů čeká Karlovarsko 11. ledna, kdy se na domácí palubovce utká s vítězi posledních dvou ročníků soutěže Kedzierzynem-Kožle.