Volejbalistky Liberce vstoupily do Poháru CEV výhrou 3:0, KP Brno těsně prohrálo

foto Úvodní utkání 1. kola Poháru CEV volejbalistek: Dukla Liberec - Pays d'Aix Venelles, 15. prosince 2022 v Liberci.Hráčky Liberce.

Soluň/Liberec - Volejbalistky Liberce vstoupily do sezony Poháru CEV hladkou výhrou. Dukla porazila v domácím duelu 1. kola, který začal s tříhodinovým zpožděním kvůli potížím francouzských soupeřek na cestě, tým Pays d'Aix Venelles 3:0 na sety.

Fotogalerie

Naopak slibně rozehraný duel nedotáhlo KP Brno proti PAOK Soluň. Hráčky Králova Pole získaly na hřišti vedoucího celku řecké ligy první dvě sady, nakonec si ale odvezly jen bod za porážku 2:3 na sety. Odvety se hrají ve středu 21. prosince.

Svěřenkyně trenéra Erika Nezhody vyhrály první dvě sady nečekaně hladce 25:14 a 25:15. Až poté se PAOK vzpamatoval, v třetím setu po výsledku 25:22 snížil a po jednoznačném čtvrtém setu 25:10 vyrovnal. Nakonec domácí favoritky vybojovaly i druhý bod poté, co v tie-breaku zvítězily 15:11.

"Naše první dojmy jsou pro všechny asi smíšené, protože se nám povedlo na soupeře neskutečně vletět a opravdu jsme prvním dvěma setům dominovali," uvedl na klubovém webu trenér Nezhoda. "Jak ale přibývali diváci, atmosféra pro nás byla čím dál tím těžší a ve chvíli, kdy jsme se připravili o kvalitní podání, se nám zápas začal obrovsky komplikovat. Nicméně vezeme do Brna důležitý bod, i když vyhrát stále musíme. Dnes jsme si však dokázali, že tohoto soupeře porazit můžeme," dodal.

K postupu potřebují Brňanky v odvetě zvítězit. Pokud vyhrají 3:2, bude se při rovnosti bodů hrát zlatý set.

Volejbalisté Karlovarska hladce prohráli s favorizovaným Trentinem

Volejbalisté Karlovarska poprvé v tomto ročníku Ligy mistrů nezískali ani set. Trentinu, za které odehrál celý zápas český smečař Donovan Džavoronok, v Itálii ve čtvrtém kole skupiny D podlehli 0:3 po setech 17:25, 15:25 a 17:25. Zápas extraligového šampiona s poraženými finalisty posledních dvou ročníků Ligy mistrů trval jen 63 minut.

Hráči Trentina se teprve v úterý vrátili z Brazílie, kde získali stříbro na mistrovství světa klubů. Trenér Angelo Lorenzetti dal dnes příležitost i několika hráčům, kteří obvykle do základní sestavy nepatří. Díky tomu se od začátku dostal na palubovku i Džavoronok, jenž po letním přestupu plní spíše roli střídajícího hráče. Proti Karlovarsku, kde v minulosti také působil, zaznamenal 14 bodů. Byl druhým nejproduktivnějším hráčem domácích po italském mistru světa Alessandru Michielettovi.

Trentino mělo zápas pod kontrolou. Západočeši, kteří v sobotu s Libercem přišli v domácí extralize o neporazitelnost, se nedokázali prosadit v útoku a zejména v prvním setu hodně kazili servis. Úvodní dvě sady byly od začátku jednoznačné. Trenér Jiří Novák své svěřence nabádal k větší odvaze, což se dařilo v úvodu třetího setu.

Karlovarsko v něm vedlo 6:4 a pak ještě 10:9, ale poté domácí šestibodovou sérií skóre otočili a set bez problémů dotáhli do vítězného konce. Žádný volejbalista českého týmu se dnes nedostal přes deset bodů, neproduktivnější byl slovenský smečař Jakub Ihnát s osmi.

Další zápas v Lize mistrů čeká Karlovarsko 11. ledna, kdy se na domácí palubovce utká s vítězi posledních dvou ročníků soutěže Kedzierzynem-Kožle.