Touchdown

Kvalifikaci v Engelbergu vyhrál Granerud, ani jeden z Čechů do závodu neprošel

Kalendář Světového poháru tento víkend ukázal na švýcarský Engelberg, kde už proběhla kvalifikace. Vyhrál ji norský skokan Halvor Egner Granerud před Stefanem Kraftem z Rakouska. Třetí skončil průběžný lídr SP Dawid Kubacki. František Lejsek ani Radek Rýgl do závodu nepostoupili.

Halvor Egner Granerud
zdroj: AP autor: Matthias Schrader

Čeští skokani se na můstku HS 140 v Engelbergu nedostali přes hranici 100 metrů. Rýdl skočil 99 metrů a obsadil 55. místo. Lejsek zapsal ještě o tři metry méně a byl klasifikován na předposlední, 57. příčce.

Z prvního místa v kvalifikaci postoupil Nor Halvor Egner Granerud, který předvedl nejdelší pokus dne 136,5 metru. Druhý byl Rakušan Stefan Kraft s pokusem 132 metrů, třetí pak lídr průběžného pořadí SP Dawid Kubacki z Polska, skočil 130,5 metru.